Esperal Rzeszów – Wszywka alkoholowa
Esperal to wszywka alkoholowa, która w sposób farmakologiczny zapobiega chorobie alkoholowej. Obecnie esperal funkcjonuje pod nazwą disulfiram WZF. Jest to jednak dokładnie ten sam produkt, ponieważ zawiera tę samą substancję czynną disufiramum.
Wszywki alkoholowe Rzeszów – działanie
Spis treści
Esperal skutecznie blokuje enzym kontrolujący rozkład alkoholu w wątrobie, W wyniku tej blokady dochodzi do kumulacji w organizmie aldehydu octowego, który następnie wywołuje bardzo przykre doznania. Są one bardzo podobne do objawów zatrucia alkoholowego, czyli do symptomów podobnych do kaca. Wszycie esperalu i spożywanie alkoholu kończy się więc nudnościami i wymiotami, dusznościami, bólami głowy, często zawrotami, poceniem się, skokami ciśnienia, zaczerwienieniem twarzy, pokrzywką, często wzmożonym lękiem, przypominającym lęk przed śmiercią. Wszywka alkoholowa działa więc bardzo negatywnie na stan organizmu.
Esperal Rzeszów – przebieg zabiegu
Wszycie esperalu poprzedza zawsze przeprowadzenie rozmowy – wywiadu z pacjentem, podczas którego lekarz zapoznaje się ze stanem jego zdrowia oraz dostarcza pacjentowi wszelkich informacji i zaleceń odnośnie trybu życia po wszywce. Pacjent może również zadać wiele nurtujących go pytań dotyczących usługi wszywki alkoholowe Rzeszów i w ten sposób rozwiać swoje wątpliwości. Usługę wszycie esperalu dokonuje chirurg, który najpierw delikatnie przecina skórę, a następnie umieszcza esperal pod skórą. Zazwyczaj lekarz znieczula miejsce wybrane do wszycia. Wszywka alkoholowa zwykle umieszczana jest na pośladkach bądź pod łopatką. Ilość leku uzależniona jest od wagi pacjenta. Po umieszczeniu esperalu pod skórą chirurg zaszywa przecięte miejsca i po kilku dniach usuwa szwy. Wszywki alkoholowe uwalniają substancję do układu krwionośnego i są tam do około ośmiu miesięcy. Specjaliści twierdzą, że wszycie esperalu jest skuteczne jako działanie specyfiku aż do dwunastu miesięcy.
Przeciwwskazania do usługi esperal wszywka
Wszywki alkoholowe to usługa, która ma pozwolić osobie uzależnionej na abstynencję alkoholową, nie wszyscy jednak mogą skorzystać z tej formy pomocy. Typowymi przeciwwskazaniami do zabiegu są osoby:
- nadwrażliwymi na esperal
- z problemami psychicznymi
- z chorobami układu krążenia.
Wszywki alkoholowe nie mogą być też umieszczone u pacjenta nietrzeźwego, jak również spożywającego alkohol dobę przed planowanym zabiegiem. Może się również zdarzyć, że wszywka alkoholowa zostanie przez organizm pacjenta odrzucona. Objawami może być zaczerwienienie wokół wszycia, wysięk surowiczy, a nawet zakażenie miejsca wszycia. W takim przypadku bezwzględnie należy udać się do lekarza.
Esperal wszywka – cena
Esperal nie jest absolutnie refundowany. Ceny kształtują się od 650 złotych do nawet 1800 złotych, w zależności od opcji usługi wszywka alkoholowa. W podstawowej wersji około 650 złotych mieści się koszt wykonania zabiegu przy pomocy tradycyjnych materiałów i nierozpuszczalnych nici. W cenie policzone są wizyty kontrolne i zabieg zdjęcia szwów. Wyższa cena zawiera między innymi zastrzyk z antybiotykiem chroniącym przed zakażeniem, rozpuszczalne nici czy ograniczenie do minimum ilości miejsc zaszycia.