Klinika leczenia uzależnień - odtrucia alkoholowe - zapraszamy do kontaktu

Występujące dolegliwości są na tyle dokuczliwe, że uzależniony chce sięgnąć alkohol i zaspokoić  “głód”. Jednak takie działanie jest jedynie subiektywnie skuteczne. W rzeczywistości prowadzi to do błędnego koła z którego nie ma wyjścia. Sposobem na pokonanie objawów jest detoks alkoholowy. W łagodny i bezpieczny sposób, pozbędzie się z organizmu resztek metabolitów poalkoholowych. Odtrucie alkoholowe pełni także dodatkową funkcję, jaką jest regulacja gospodarki wodno-mineralnej organizmu.

Kiedy zdecydować się na odtrucie alkoholowe?

Aby uniknąć wciągnięcia w spiralę alkoholizmu i rozpocząć walkę z uzależnieniem, należy wykonać detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe całkowicie pozbywa z organizmu alkoholika niebezpieczne substancje metabolizmu alkoholu, co w bardzo łatwy sposób powoduje zakończenie ciągłego picia.

Wzmacniamy organizm po ciągu alkoholowym

Osoba decydująca się na detoks alkoholowy ma pewność, że nie odczuwać chęci, by znów się napić, żeby dobrze się poczuć. Tak jak pisaliśmy, proces detoksykacji ciała alkoholika polega na usunięciu toksycznych substancji metabolizmu alkoholu, lecz nasze kliniki leczenia alkoholizmu gwarantują również wzmocnienie zmęczonego organizmu, poprzez użycie odpowiednio dobranych i płynów, żeby pacjent po terapii czuł się bardzo dobrze i nie odczuwał fizycznie i psychicznie tego, co już było i od czego chciał się odciąć.

Korzystanie z odtrucia alkoholowego staje się coraz bardziej popularne, ponieważ mogą z niego czerpać korzyści nie tylko osoby chcące walczyć z alkoholizmem, lecz także każdy kto chce pomocy w przerwaniu nałogu. Liczne kroki przed wykonaniem detoksykacji są dla nas bardzo istotne. Nasi profesjonalni lekarze wykonują wtedy wszystkie badania, które określają stan pacjenta i zaawansowanie alkoholizmu w jego organizmie. Po wykonaniu badań kolejnym krokiem jest detoks alkoholowy, w trakcie procesu detoksu, osoba leczona jest pod szczególną opieką całego personelu, którzy obserwują czy odtrucie przebiega zgodnie z założeniem. Tradycyjny i zalecany przez nas czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, a ceny za odtrucie zaczynają się już od 600zł.

Leczenie uzależnień - odtrucia alkoholowe - ośrodek leczenia Nasz Gabinet

Przebieg procesu odtrucia w naszej przychodni

W przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Białymstoku rozróżniamy dwie opcje leczenia. Pierwszą z nich jest standardowe leczenie osoby uzależnionej od alkoholu, czyli przerwanie spirali alkoholowej. Drugą opcją jest leczenie kaca.

Proces odtrucia alkoholika

Etapy przerwania ciągu są bardzo rozbudowane, na początku zaczynamy od zbadania parametrów życiowych, następnie sprawdzamy stan psychiczny pacjenta. W miarę możliwości, przeprowadzamy chwilową konwersacje w której lekarz omawia następstwa detoksu alkoholowego. Po tym etapie pacjent zostaje na kilka, kilkadziesiąt minut zostać pod obserwacją, my wtedy zbieramy wszystkie wyniki badań i indywidualnie przygotowujemy kroplówkę, która jest dostosowana pod pacjenta. Drogą dożylną przeprowadzamy odtruwanie. Przeważnie od 12h do 24h pacjent musi wytrzymać żeby całkowicie odtruć organizm z alkoholu.

Proces leczenia kaca

Leczenie kaca jest zdecydowanie łatwiejsze i szybsze podawania kroplówki. Wszystko standardowo zaczynamy od wywiadu lekarskiego i przebadania kondycji zdrowia wraz z rozmową na temat efektów odtrucia alkoholowego. Po przebadaniu i analizie wyników podajemy dożylnie kroplówkę, cały detoks alkoholowy trwa do 3 godzin. Po tym czasie pacjent powraca do pełni sił.

Detoks alkoholowy Białystok – oddział „Nasz Gabinet”

Zespół abstynencyjny po detoksie

Osoba, która jest już dłuższy czas w ciągu alkoholowym i stwierdzi, że potrzebna jest jej pomoc w zakończeniu alkoholizmu poprzez odtrucie ciała z alkoholu lub implementacje esperalu, wtedy osoba może odczuć nieprzyjemne skutki nagłego odstawienia alkoholu, nazywany “Zespołem abstynencyjnym“.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Objawów jest kilka i warto na początku wspomnieć, że nie zawsze występują. Zespół abstynencyjny może ukazać się zarówno w objawach fizycznych jak i psychicznych.
Objawy fizyczne to m.in. ból i zawroty głowy, drgawki, jadłowstręt, zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, problemy fizjologiczne.
Dolegliwości psychiczne to np. niepokój, pobudzenie, drażliwość, a nawet omamy.
Staramy się, żeby osoba leczona poczuła bezpieczeństwo i pełnię zdrowia, ale, żeby złagodzić zjawisko zespołu abstynencyjnego powinno udać się do odpowiedniego lekarza, który przepisze odpowiednie leki, które umożliwią pacjentowi się wyciszyć, uspokoić i umożliwić zasypianie.

Jak nie wrócić do alkoholizmu po detoksie?

Zdarzają się przypadki, że osoba po detoksie, sam lub za namową osób trzecich znów wpada w alkoholizm. Nie jest to częstym zjawiskiem, jednakże nie możemy potwierdzić, że nigdy się nie zdarzyło. Pacjent, który wraca do zdrowia, po naszym specjalistycznym odtruciu poczuje się lepiej, co może być pokusą by znów sięgnąć po alkohol. Idealnym rozwiązaniem na dalszą wstrzemięźliwość od alkoholu po detoksie jest wszycie wszywki alkoholowej (esperalu). Nasz oddział leczenia uzależnień od alkoholizmu w Białymstoku, oprócz odtruć alkoholowych oferuje także implementacje wszywki alkoholowej, która z całkowitą skutecznością pozwoli oderwać się od nałogu, przez jej skutki uboczne.