Detoks alkoholowy Bydgoszcz – odtrucie alkoholowe

Osoby uzależnione borykają się z wieloma problemami zdrowotnymi.

Leczenie uzależnień od alkoholu detoksem alkoholowym w Bydgoszczy

Detoks alkoholowy w klinice w Bydgoszczy – kiedy skorzystać?

 Czym objawia się alkoholizm?

Jednym z najczęściej występujących zaburzeń są te, które towarzyszą uzależnionemu w trakcie trzeźwienia i wychodzenia z tzw. ciągu alkoholowego. W momencie gdy spada poziom promili w krwi pacjenta, organizm “domaga” się kolejnej porcji alkoholu. Chory odczuwa wtedy bardzo silne i nieprzyjemne dolegliwości. Bardzo często w świadomości alkoholika, zakorzeniona jest subiektywna ocena, że gdy spożyje on alkohol to mu lepiej a dolegliwości znikają. Faktycznie takie można odnieść wrażenie, jednak działanie jest tylko doraźne i zaognia objawy występujące następnym razem.

Kiedy zdecydować się na odtrucie alkoholowe?

Aby nie dać wciągnąć się w spiralę uzależnienia i rozpocząć walkę z uzależnieniem, należy wykonać detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe skutecznie usuwa z organizmu alkoholika szkodliwe produkty metabolizmu alkoholu co w bardzo prosty sposób powoduje przerwanie ciągu spożywania alkoholu.

Wzmocnienie organizmu po ciągu alkoholowym – klinika odtrucia alkoholowego w Bydgoszczy

Osoba decydująca się na detoks alkoholowy ma gwarancję tego, że nie będzie musiała znów spożyć alkoholu, by dobrze się poczuć. Tak jak wspominaliśmy, proces detoksykacji organizmu polega na usunięciu szkodliwych produktów metabolizmu alkoholu, lecz nasze oddziały leczenia uzależnień od alkoholu gwarantują także wzmocnienie wycieńczonego organizmu, dzięki zastosowaniu odpowiednich leków i płynów, by pacjent po terapii czuł się minimum bardzo dobrze i nie czuł fizycznie tego, co już było i od czego chciał się odciąć.

Skorzystanie z odtrucia alkoholowego zyskuje na popularności, ponieważ mogą z niego korzystać nie tylko osoby borykające się z uzależnieniem od alkoholu, lecz także każdy kto chce wyleczyć kaca, czyli wynik nadmiernego spożycia alkoholu. Kac to nic innego jak osłabienie całego organizmu, odwodnienie, wypłukanie się z cennych witamin, nudności i oraz bardzo dobrze znany ból głowy. W przypadku leczenia kaca wystarczy tylko od 3 do 6 godzin detoksu alkoholowego.

Odtrucie alkoholowe Bydgoszcz - skorzystaj z terapii/zabiegu odtrucia

Kompleksowe odtrucie alkoholowe – Nasz Gabinet Bydgoszcz

Klinika leczenia uzależnień od alkoholu „Nasz Gabinet” podchodzi do każdego pacjenta z najwyższą starannością i chęcią pomocy w przerwaniu nałogu. Proces przed rozpoczęciem detoksykacji jest dla nas niezmiernie ważny. Nasi doświadczeni lekarze wykonują wtedy wszystkie badania, które określają stan pacjenta i zaawansowanie alkoholizmu w jego organizmie. Po wykonaniu badań następuje detoks alkoholowy, podczas tego procesu leczona osoba jest pod szczególnym nadzorem lekarzy oraz pielęgniarek, którzy obserwują czy odtrucie organizmu przebiega pomyślnie oraz dają poczucie bezpieczeństwa osobie poddającej się leczenia alkoholizmu. Standardowy i zalecany przez nas czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, jednakże najtańszy detoks alkoholowy zaczyna się już od 600zł.

Przebieg procesu odtrucia w naszej przychodni w Bydgoszczy

W przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Bydgoszczy jak rozróżniamy dwa procesy leczenia.  Pierwszym z nich jest leczenie uzależnień, od alkoholu, czyli przerwanie ciągu alkoholowego.

Proces odtrucia alkoholika

Walkę z uzależnieniem można podzielić na etapy, które są bardzo rozbudowane, rozpoczynamy je od zbadania podstawowych parametrów życiowych, następnie określamy stan psychiczny pacjenta. Przeprowadzamy krótką rozmowę w której też omawiamy następstwa detoksu alkoholowego. Po tym etapie pacjent zostaje na jakiś czas pod obserwacją, my zbierając wszystkie wyniki indywidualnie przygotowujemy kroplówkę. Drogą dożylną przeprowadzamy odtruwanie, zazwyczaj od 12h do 24h pacjent musi wytrzymać na pełne odtrucie.

Proces leczenia kaca

Leczenie kaca jest zdecydowanie prostsze i szybsze. Wszystko standardowo zaczynamy od wywiadu medycznego i przebadania stanu zdrowia wraz z rozmową na temat efektów detoksu alkoholowego. Następnie podajemy kroplówkę, cały detoks alkoholowy trwa około 3 godzin. Po tym czasie pacjent wraca do pełni sił.

Detoks alkoholowy Bydgoszcz – oddział „Nasz Gabinet”

Zespół abstynencyjny po detoksie

Osoba będąca już długo uzależniona od alkoholu, która stwierdzi, że potrzebuje pomocy w wyjściu z nałogu poprzez odtrucie organizmu z alkoholu lub implementacje wszywki alkoholowej, może odczuć nieprzyjemne dolegliwości nagłego odstawienia alkoholu, nazywany Zespołem abstynencyjnym„.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Objawy są różne i warto na wstępie zaznaczyć, że nie zawsze występują. Zespół abstynencyjny może pojawiać się zarówno w objawach fizycznych jak i psychicznych.
Dolegliwości fizyczne to m.in. ból i zawroty głowy, drgawki, jadłowstręt, zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, problemy fizjologiczne.
Dolegliwości psychiczne po odstawieniu alkoholu to m.in. niepokój, pobudzenie, drażliwość a nawet omamy.
Dokonujemy wszelkich starań, by pacjent odczuł poczucie bezpieczeństwa i wrócił do pełni zdrowia, jednakże, żeby załagodzić objawy zespołu abstynencyjnego należy udać się do specjalisty, który przepisze odpowiednie leki, które pozwolą pacjentowi się wyciszyć, uspokoić i umożliwić zasypianie.

Jak nie wrócić do alkoholizmu po detoksie?

Niestety, często bywa tak, że pacjent po zabiegu detoksykacyjnym sam lub za namową osób trzecich znów popada w alkoholizm. Nie jest to częste zjawisko, jednakże nie możemy powiedzieć, że nigdy się nie zdarzyło. Pacjent wracający do pełni sił, po naszym specjalistycznym detoksie czuje się zdecydowanie lepiej, co może być pokusą by znów zacząć pić. Świetnym rozwiązaniem na dalszą wstrzemięźliwość od alkoholu po detoksie jest wszycie wszywki alkoholowej (esperalu). Nasz oddział leczenia alkoholizmu w Bydgoszczy, prócz detoksów również oferuje implementacje wszywki alkoholowej, która z pewną skutecznością pozwoli odciąć się od alkoholu, z racji jej efektów ubocznych.