Odtrucie alkoholowe Szczecin - detoks alkoholowy i odtrucia alkoholowe

Kiedy skorzystać z detoksu alkoholowego?

Jak objawia się alkoholizm?

Jednym z najbardziej znanych objawów nadużywania alkoholu jest marskość wątroby. Dzieje się tak ponieważ, to wątroba w głównej mierze jest odpowiedzialna za metabolizm alkoholu, który znacznie ja obciąża i wyniszcza. Dobrym wsparciem procesów regeneracyjnych wątroby jest detoks alkoholowy. Detox nie tylko przywraca fizyczną równowagę organizmowi pacjenta ale także polepsza stan psychiczny osoby uzależnionej. Odtrucie alkoholowe jest idealnym pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu. Alkoholoodtrucie dodatkowo pomaga zminimalizować a czasem nawet całkowicie wyeliminować objawy zespołu abstynencyjnego.

Kiedy zdecydować się na odtrucie alkoholowe?

Żeby nie dać wciągnąć się w ciąg alkoholowy i podjąć walkę z alkoholizmem, należy wykonać detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe całkowicie usuwa z organizmu alkoholika niebezpieczne substancje metabolizmu alkoholu, co w prosty sposób powoduje zakończenie ciągu spożywania alkoholu. 

Odtrucie alkoholowe Szczecin - leczenie alkoholizmu - klinika leczenia uzależnień

Wzmacniamy organizm po ciągu alkoholowym

Alkoholik decydujący się na detoks alkoholowy ma pewność, że nie będzie musiał znów się napić, żeby dobrze się poczuć. Tak jak pisaliśmy, proces detoksykacji (oczyszczenie) organizmu alkoholika polega na usunięciu toksycznych produktów metabolizmu alkoholu, ale nasze oddziały leczenia alkoholizmu zapewniają również wzmocnienie zmęczonego organizmu, poprzez zastosowanie odpowiednich leków i płynów, by pacjent po terapii czuł się minimum dobrze i nie czuł fizycznie i psychicznie tego, co już było i od czego chciał się odciąć.

Korzystanie z odtrucia alkoholowego zyskuje na popularności, ponieważ z detoksu mogą korzystać nie tylko osoby borykające się z alkoholizmem, lecz także ludzie którzy chcą pozbyć się kaca, czyli wyniku nadmiernego picia alkoholu. Kac to nic innego jak osłabienie całego organizmu, czyli odwodnienie, wypłukanie się z witamin i elektrolitów, nudności i oraz bardzo dobrze znany ból głowy. W przypadku leczenia kaca wystarczy nawet od 3 do 6 godzin detoksu alkoholowego.

Kompleksowe odtrucie alkoholowe – NGM Szczecin

Nasze kliniki leczenia alkoholizmu podchodzą do każdego pacjenta z wysoką starannością i chęcią pomocy w skończeniu z alkoholizmem. Etapy przed rozpoczęciem detoksykacji są dla nas bardzo istotne. Nasi doświadczeni lekarze wykonują wtedy wszystkie badania, określające stan pacjenta i zaawansowanie alkoholizmu. Po zrobieniu badań kolejnym krokiem jest już detoks alkoholowy, w trakcie procesu detoksu, osoba leczona jest pod szczególnym nadzorem całego personelu, którzy śledzą czy terapia przebiega pomyślnie. Standardowy i zalecany przez naszych specjalistów czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, a ceny za odtrucie zaczynają się już od 600zł.

Przebieg procesu odtrucia w naszej przychodni

W przychodni leczenia uzależnienia od alkoholu Nasz Gabinet w Szczecinie rozróżniamy dwa procesy leczenia. Pierwszym z nich jest powszechnie znane leczenie uzależnień od alkoholu, czyli przerwanie ciągu alkoholowego. Drugą opcją, którą oferuje detoks jest leczenie kaca.

Proces odtrucia alkoholika

Etapy przerwania ciągu alkoholowego są dość zaawansowane, na początku zaczynamy od sprawdzenia podstawowych parametrów życiowych, następnie określamy stan psychiczny osoby przygotowywanej do terapii. W miarę możliwości, przed terapią przeprowadzamy chwilową rozmowę w której omawiamy następstwa detoksu alkoholowego. Po rozmowie pacjent musi chwile poczekać, my zbierając wszystkie wyniki badań i indywidualnie przygotowujemy kroplówkę, która jest dostosowana pod pacjenta. Kroplówkę podpinamy do żył i przeprowadzamy odtruwanie. Przeważnie od 12h do 24h pacjent musi wytrzymać, aby oczyszczenie organizmu się powiodło.

Proces leczenia kaca

Leczenie kaca jest zdecydowanie prostsze i szybsze jeśli chodzi o czas trwania detoksu alkoholowego. Wszystko standardowo zaczynamy od wywiadu lekarskiego i przebadania stanu zdrowia jednocześnie omawiając temat efektów odtrucia alkoholowego. Następnie podajemy kroplówkę, proces leczenia kaca trwa około 3 godzin. Po tym czasie pacjent powraca do pełni sił.

Detoks alkoholowy Szczecin – oddział „Nasz Gabinet”

Zespół abstynencyjny po detoksie

Osoba, która jest już dłuższy czas uzależniona od alkoholu i dojdzie do wniosku, że potrzebuje pomocy w zakończeniu nałogu poprzez odtrucie ciała z alkoholu lub implementacje esperalu, wtedy pacjent może odczuć nieprzyjemne dolegliwości nagłego odstawienia alkoholu, nazywany “Zespołem abstynencyjnym“.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Zespół abstynencyjny ma różne objawy i trzeba na wstępie zaznaczyć, że nie zawsze występują. Zespół abstynencyjny może pojawiać się zarówno w objawach fizycznych jak i psychicznych.
Dolegliwości fizyczne po odstawieniu alkoholu to m.in. ból i zawroty głowy, drgawki, jadłowstręt, zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, problemy fizjologiczne.
Dolegliwości psychiczne po odstawieniu alkoholu to m.in. niepokój, pobudzenie, drażliwość, a nawet omamy.
Staramy się, żeby osoba leczona poczuła bezpieczeństwo i pełnię stanu zdrowia, jednakże, żeby załagodzić zjawisko zespołu abstynencyjnego powinno pójść do odpowiedniego lekarza, który przepisze odpowiednie leki, które umożliwią pacjentowi się wyciszyć, uspokoić i umożliwić zasypianie.

Jak nie wrócić do alkoholizmu po detoksie?

Niestety, często bywa tak, że osoba po detoksie, sam lub za namową osób trzecich znów popada w alkoholizm. Nie zdarza się to często, jednakże nie możemy zaprzeczyć, że nigdy się nie zdarzyło. Pacjent, wracający do zdrowia, po przeprowadzonym przez nas specjalistycznym odtruciu poczuje się zdecydowanie lepiej, co może być pokusą by znów sięgnąć po alkohol. Idealnym rozwiązaniem na dalszą wstrzemięźliwość od alkoholu po terapii jest implementacja wszywki alkoholowej (esperalu). Nasz oddział leczenia uzależnień od alkoholizmu w Szczecinie, prócz detoksów oferuje również wszycie wszywki alkoholowej, która z całkowitą skutecznością pozwoli oderwać się od alkoholu, przez jej skutki uboczne.