Wyleczenie alkoholika detoksem alkoholowym w Katowicach

Odtrucie alkoholowe poprzez dostosowanie indywidualnie odpowiednich proporcji i rodzaju płynów do pacjenta jest bezpiecznym sposobem wyjścia z ciągów alkoholowych. Doświadczony lekarz podczas detoxu alkoholowego na bieżąco kontroluje stan pacjenta.

Kiedy zdecydować się na odtrucie alkoholowe?

Żeby nie wciągnąć się w spiralę alkoholizmu i podjąć walkę z alkoholizmem, należy zrobić detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe całkowicie usuwa z organizmu osoby uzależnionej toksyczne produkty metabolizmu alkoholu, co łatwo powoduje przerwanie ciągłego picia.

Wyleczenie alkoholika detoksem alkoholowym w Katowicach

Wzmacniamy organizm po ciągu alkoholowym

 

Alkoholik decydujący się na detoks alkoholowy ma gwarancję tego, że nie odczuwać chęci, by znów spożyć alkohol, żeby dobrze się poczuć. Tak jak pisaliśmy, postępowanie detoksykacji organizmu polega na usunięciu toksycznych produktów metabolizmu alkoholu, lecz nasze kliniki leczenia alkoholizmu zapewniają także wzmocnienie zmęczonego organizmu, dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych i płynów, żeby pacjent po terapii czuł się bardzo dobrze i nie czuł fizycznie i psychicznie tego, co mu towarzyszyło podczas ciągu alkoholowego.

Skorzystanie z odtrucia alkoholowego staje się coraz bardziej popularne, ponieważ z detoksu mogą korzystać nie tylko osoby borykające się z uzależnieniem od alkoholu, lecz także ludzie chcący wyleczyć kaca, czyli wyniku dużego spożycia alkoholu. Kac to inaczej osłabienie całego organizmu, czyli odwodnienie, wypłukanie się z witamin i elektrolitów, nudności i charakterystyczny ból głowy. W przypadku wyleczenia kaca wystarczy tylko od 3 do 6 godzin detoksu alkoholowego.

Kompleksowe odtrucie alkoholowe w klinice w Katowicach

Nasze kliniki leczenia uzależnień od alkoholu podchodzą do każdego pacjenta z wysoką starannością i chęcią pomocy w przerwaniu nałogu. Procesy przed rozpoczęciem detoksykacji są dla naszych lekarzy niezmiernie ważne. Nasi doświadczeni lekarze przeprowadzają wtedy wszystkie badania, określające stan zdrowia pacjenta i to jak zaawansowany jest alkoholizm w jego organizmie. Po zrobieniu badań następuje detoks alkoholowy, w trakcie tego procesu osoba leczona jest pod szczególną opieką całego personelu, którzy śledzą czy terapia przebiega zgodnie z założeniem. Standardowy i zalecany przez naszych specjalistów czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, a najtańszy detoks alkoholowy zaczyna się już od 600zł.

Przebieg procesu odtrucia w naszej przychodni

W przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Katowicach rozróżniamy dwie opcje leczenia. Pierwszą z nich jest standardowe leczenie uzależnień od alkoholu, czyli przerwanie spirali alkoholowej. Drugą opcją jest leczenie kaca.

Proces odtrucia alkoholika

Etapy przerwania ciągu są dość rozbudowane, na początku zaczynamy od sprawdzenia parametrów, następnie określamy stan psychiczny pacjenta. W miarę możliwości, przed terapią przeprowadzamy chwilową rozmowę w której omawiamy jak wygląda odtrucie. Po tym etapie pacjent musi chwile poczekać, my zbierając wszystkie wyniki badań i przygotowujemy indywidualną, kroplówkę. Drogą dożylną przeprowadzamy odtruwanie. Zazwyczaj od 12h do 24h pacjent musi wytrzymać żeby całkowicie odtruć organizm z alkoholu.

Proces leczenia kaca

Pozbycie się kaca jest łatwiejszym zadaniem. Leczenie kaca tak samo jak leczenie alkoholizmu zaczynamy od wywiadu medycznego i zbadania stanu zdrowia jednocześnie omawiając temat efektów odtrucia alkoholowego. Po przebadaniu i analizie wyników podajemy kroplówkę, cały detoks alkoholowy trwa do 3 godzin. Po tym czasie pacjent powraca do pełni sił.

Zespół abstynencyjny po detoksie

Osoba będąca już długo uzależniona od alkoholu i dojdzie do wniosku, że potrzebuje pomocy w wyjściu z nałogu poprzez odtrucie całego ciała z alkoholu lub wszycie wszywki alkoholowej (esperalu), wtedy pacjent może poczuć negatywne skutki nagłego przerwania picia alkoholu, nazywany “Zespołem abstynencyjnym“.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Zespół abstynencyjny ma różne objawy i należy na początku wspomnieć, że nie zawsze występują. Zespół abstynencyjny może pojawiać się zarówno w objawach fizycznych oraz psychicznych.
Dolegliwości fizyczne to np. ból i zawroty głowy, drgawki, jadłowstręt, zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, problemy fizjologiczne.
Dolegliwości psychiczne po odstawieniu alkoholu to m.in. niepokój, pobudzenie, drażliwość, a nawet omamy.
Staramy się, by osoba leczona poczuła poczucie bezpieczeństwa i pełnię zdrowia, ale, żeby złagodzić objawy zespołu abstynencyjnego powinno pójść do odpowiedniego lekarza, który przepisze odpowiednie lekarstwa, które pozwolą pacjentowi się wyciszyć, uspokoić i umożliwić zasypianie.

Jak nie wrócić do alkoholizmu po detoksie?

Niestety, często bywa tak, że pacjent po detoksie, sam lub za namową innych osób znów wpada w ciąg alkoholowy. Nie zdarza się to często, jednakże nie możemy zaprzeczyć, że nigdy się nie zdarzyło. Pacjent, który wraca do zdrowia, po naszym specjalistycznym detoksie poczuje się zdecydowanie lepiej, co może być pokusą by znów sięgnąć po alkohol. Idealnym rozwiązaniem, żeby nie wrócić do alkoholu po detoksie jest wszycie esperalu. Nasz oddział leczenia uzależnienia od alkoholizmu w Katowicach, oprócz odtruć alkoholowych oferuje także implementacje wszywki alkoholowej, która z pewną skutecznością umożliwi oderwać się od nałogu, przez jej skutki uboczne.