Detoks alkoholowy Wrocław – odtrucie alkoholowe

Alkohol silnie uzależnia. Osoba uzależniona nie ma kontroli nad ilością spożywanego alkoholu prowadząc do stopniowego wyniszczenia organizmu.

Wyleczenie alkoholika detoksem alkoholowym w Wrocławiu

Aby wesprzeć proces leczenia nałogu alkoholowego warto skorzystać z detoksu alkoholowego. Terapia odtrucia alkoholowego przeprowadzana przez lekarza jest całkowicie bezpieczna. Alkoholoodtrucie polega na podaniu pacjentowi odpowiednio dobranych płynów i leków.

Kiedy zdecydować się na odtrucie alkoholowe?

Żeby nie dać wciągnąć się w ciąg alkoholizmu i podjąć walkę z uzależnieniem, należy wykonać detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe skutecznie pozbywa z organizmu osoby uzależnionej szkodliwe produkty metabolizmu alkoholu, co w łatwy sposób powoduje zakończenie ciągłego picia.

Wzmacniamy organizm po ciągu alkoholowym

Alkoholik decydujący się na detoks alkoholowy ma pewność, że nie odczuwać chęci, by znów spożyć alkohol, żeby dobrze się poczuć. Tak jak pisaliśmy, proces detoksykacji organizmu opiera się na usunięciu toksycznych produktów metabolizmu alkoholu, lecz nasze oddziały leczenia uzależnień od alkoholu zapewniają również wzmocnienie wycieńczonego organizmu, poprzez zastosowanie odpowiednich leków i płynów, by pacjent po terapii detoksykacyjnej czuł się minimum dobrze i nie czuł fizycznie i psychicznie tego, co już było i od czego chciał się odciąć.

Korzystanie z odtrucia alkoholowego zyskuje na popularności, ponieważ mogą z niego czerpać korzyści nie tylko osoby chcące walczyć z uzależnieniem od alkoholu, lecz także każdy kto chce wyleczyć kaca, czyli wyniku dużego picia alkoholu. Kac to nic innego jak słabość całego organizmu, czyli odwodnienie, wypłukanie się z witamin i elektrolitów, nudności i oraz bardzo dobrze znany ból głowy. W przypadku leczenia kaca wystarczy nawet od 3 do 6 godzin detoksu alkoholowego.

Leczenie alkoholizmu odtruciem alkoholowym w klinice Nasz Gabinet Wrocław

Kompleksowe odtrucie alkoholowe

Nasze kliniki leczenia uzależnień od alkoholu podchodzą do każdego pacjenta z najwyższą dokładnością i chęcią pomocy w przerwaniu nałogu. Liczne kroki przed wykonaniem detoksykacji są dla nas bardzo istotne. Nasi profesjonalni lekarze przeprowadzają wtedy wszystkie badania, które określają stan zdrowia pacjenta i zaawansowanie alkoholizmu w jego organizmie. Po zrobieniu badań kolejnym krokiem jest już detoks alkoholowy, podczas procesu detoksu, osoba leczona jest pod wyjątkową opieką całego personelu, którzy śledzą czy odtrucie przebiega pomyślnie. Standardowy i zalecany przez nas czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, a najtańszy detoks alkoholowy zaczyna się już od 600zł.

Przebieg procesu odtrucia w naszej przychodni

W klinice leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet we Wrocławiu rozróżniamy dwa procesy leczenia. Pierwszym z nich jest powszechnie znane leczenie osoby uzależnionej od alkoholu, czyli przerwanie ciągu alkoholowego. Drugą opcją jest leczenie kaca.

Proces odtrucia alkoholika

Etapy przerwania ciągu są dość rozbudowane, rozpoczynamy je od sprawdzenia parametrów, następnie określamy stan psychiczny osoby przygotowywanej do terapii. W miarę możliwości, przeprowadzamy krótką konwersacje w której lekarz omawia jak wygląda detoks. Po rozmowie pacjent musi chwile poczekać, my zbierając wszystkie wyniki badań i indywidualnie przygotowujemy kroplówkę. Drogą dożylną przeprowadzamy odtruwanie. Zazwyczaj od 12h do 24h pacjent musi wytrzymać żeby całkowicie odtruć organizm .

Proces leczenia kaca

Pozbycie się kaca jest łatwiejszym procesem. Leczenie kaca tak samo jak leczenie alkoholizmu zaczynamy od wywiadu medycznego i zbadania stanu zdrowia jednocześnie omawiając temat efektów detoksu alkoholowego. Po przebadaniu i przeanalizowaniu wyników podajemy kroplówkę, cały detoks alkoholowy trwa około 3 godzin. Po tym czasie pacjent powraca do pełni sił.

Zespół abstynencyjny po detoksie alkoholowym

Osoba będąca już długo uzależniona od alkoholu i stwierdzi, że potrzebna jest jej pomoc w zakończeniu nałogu poprzez odtrucie ciała z alkoholu lub implementacje esperalu, wtedy pacjent może odczuć negatywne skutki nagłego odstawienia alkoholu, nazywany “Zespołem abstynencyjnym“.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Objawów jest kilka i trzeba na wstępie zaznaczyć, że nie zawsze występują. Zespół abstynencyjny może pojawiać się zarówno w objawach fizycznych jak i psychicznych.
Objawy fizyczne po odstawieniu alkoholu to m.in. ból i zawroty głowy, drgawki, jadłowstręt, zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, problemy fizjologiczne.
Objawy psychiczne to m.in. niepokój, pobudzenie, drażliwość, a nawet omamy.
Dokonujemy wszelkich starań, by osoba leczona poczuła poczucie bezpieczeństwa i pełnię zdrowia, jednakże, żeby złagodzić objawy zespołu abstynencyjnego powinno udać się do specjalisty, który przepisze odpowiednie lekarstwa, które pozwolą pacjentowi się wyciszyć, uspokoić i umożliwić zasypianie.

Jak nie wrócić do alkoholizmu po detoksie?

Zdarzają się przypadki, że pacjent po odtruciu, sam lub za namową innych osób znów wpada w alkoholizm. Nie zdarza się to często, ale nie możemy potwierdzić, że nigdy się nie zdarzyło. Leczony alkoholik, wracający do zdrowia, po przeprowadzonym przez nas specjalistycznym odtruciu poczuje się lepiej, co może wzniecić ochotę, by znów sięgnąć po alkohol. Idealnym rozwiązaniem, żeby nie wrócić do alkoholu po terapii jest wszycie esperalu. Klinika leczenia uzależnień od alkoholizmu we Wrocławiu, oprócz odtruć alkoholowych oferuje również wszycie wszywki alkoholowej, która z pewną skutecznością pozwoli odciąć się od nałogu, przez jej skutki uboczne.

Zapraszamy do naszych klinik leczenia detoksu we Wrocławiu: