Wyleczenie alkoholika detoksem alkoholowym w Warszawie

W chorobie alkoholowej nagłe odstawienie alkoholu wywołuje wiele negatywnych konsekwencji dla zdrowia osoby uzależnionej. Te nieprzyjemne skutki to objawy zespołu abstynencyjnego. Wynikają one z tego, że oprócz psychiki również ciało uzależnia się od przyjmowanej substancji. Z tego względu drugim krokiem, jaki należy wykonać, jest poddanie się detoksykacji. Detoks alkoholowy łagodzi objawy odstawienia alkoholu, wpływając na lepsze samopoczucie i wzmacniając siłę woli uzależnionego.

Gdzie uzyskać pomoc – detoks alkoholowy?

W Warszawie znajduje się wiele ośrodków, które zajmują się profesjonalną pomocą osobom uzależnionym. W ofercie placówek znajdują się różnego typu usługi, mające na celu zredukowanie dyskomfortu, jaki odczuwają osoby uzależnione na swojej drodze do trzeźwości. W Warszawie i jej okolicach pracuje wielu wysoko wykwalifikowanych lekarzy, którzy są doceniani w skali całego kraju. W Warszawie świadczy się pomoc na najwyższym poziomie.

Kiedy zdecydować się na odtrucie alkoholowe?

Żeby uniknąć wciągnięcia w ciąg uzależnienia od alkoholu i rozpocząć walkę z alkoholizmem, koniecznie trzeba zrobić detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe skutecznie usuwa z organizmu alkoholika szkodliwe substancje metabolizmu alkoholu, co prosto powoduje zakończenie ciągu spożywania alkoholu.

Wzmocnienie organizmu po ciągu alkoholowym

Alkoholik decydujący się na detoks alkoholowy ma gwarancję tego, że nie będzie musiała znów się napić, żeby dobrze się poczuć. Tak jak pisaliśmy, proces detoksu ciała opiera się na usunięciu toksycznych produktów metabolizmu alkoholu, ale nasze kliniki leczenia uzależnień od alkoholu gwarantują również wzmocnienie zmęczonego organizmu, dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych i płynów, by pacjent po terapii detoksykacyjnej czuł się bardzo dobrze i nie odczuwał fizycznie i psychicznie tego, co już było i od czego chciał się odciąć.

Korzystanie z odtrucia alkoholowego zyskuje na popularności, ponieważ z detoksu mogą czerpać korzyści nie tylko osoby borykające się z uzależnieniem od alkoholu, lecz także ludzie chcący pozbyć się kaca, czyli wyniku dużego picia alkoholu. Kac to nic innego jak osłabienie organizmu, czyli odwodnienie, wypłukanie się z cennych witamin i elektrolitów, nudności i charakterystyczny ból głowy. W kwestii leczenia kaca wystarczy nawet od 3 do 6 godzin detoksu alkoholowego.

Leczenie alkoholizmu odtruciem alkoholowym w Warszawie

Kompleksowe odtrucie alkoholowe

Nasze kliniki leczenia uzależnień od alkoholu podchodzą do każdego pacjenta z wysoką dokładnością i ochotą pomocy w przerwaniu ciągu alkoholowego. Etapy przed wykonaniem detoksu alkoholowego są dla nas bardzo istotne. Nasi profesjonalni lekarze przeprowadzają wtedy wszystkie badania, które określają stan zdrowia pacjenta i to jak bardzo zaawansowany jest alkoholizm w jego organizmie. Po zrobieniu badań następuje detoks alkoholowy, podczas procesu detoksu, osoba leczona jest pod szczególnym nadzorem całego personelu, którzy obserwują czy odtrucie przebiega zgodnie z założeniem. Standardowy i zalecany przez naszych specjalistów czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, a ceny za odtrucie zaczynają się już od 600zł.

Przebieg procesu odtrucia w naszej przychodni

W klinice leczenia uzależnienia od alkoholu Nasz Gabinet w Warszawie rozróżniamy dwa procesy leczenia. Pierwszym z nich jest standardowe leczenie osoby uzależnionej od alkoholu, czyli przerwanie spirali alkoholowej. Drugą opcją jest leczenie kaca.

Proces odtrucia alkoholika

Etapy przerwania alkoholizmu są dość zaawansowane, na początku zaczynamy od zbadania podstawowych parametrów życiowych, następnie sprawdzamy stan psychiczny osoby przygotowywanej do terapii. W miarę możliwości, przeprowadzamy krótką konwersacje w której lekarz omawia następstwa detoksu alkoholowego. Po tym etapie pacjent zostaje na kilka, kilkadziesiąt minut zostać pod obserwacją, my zbierając wszystkie wyniki badań i indywidualnie przygotowujemy kroplówkę. Kroplówkę podpinamy do żył i przeprowadzamy odtruwanie. Przeważnie od 12h do 24h pacjent musi wytrzymać aby całkowicie odtruć organizm z alkoholu.

Proces leczenia kaca

Leczenie kaca jest zdecydowanie prostsze i szybsze podawania kroplówki. Wszystko standardowo rozpoczynamy od wywiadu lekarskiego i przebadania kondycji zdrowia jednocześnie omawiając temat efektów detoksu alkoholowego. Następnie podajemy dożylnie kroplówkę, cały detoks alkoholowy trwa do 3 godzin. Po terapii pacjent powraca do pełni sił.

Zespół abstynencyjny po detoksie

Osoba będąca już długo uzależniona od alkoholu i dojdzie do wniosku, że potrzebuje pomocy w wyjściu z nałogu alkoholowego poprzez odtrucie organizmu z alkoholu lub wszycie wszywki alkoholowej, wtedy osoba może odczuć negatywne dolegliwości nagłego odstawienia alkoholu, nazywany “Zespołem abstynencyjnym“.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Objawów jest kilka i warto na wstępie wspomnieć, że nie zawsze występują. Zespół abstynencyjny może pojawiać się zarówno w objawach fizycznych oraz psychicznych.
Dolegliwości fizyczne po odstawieniu alkoholu to np. ból i zawroty głowy, drgawki, jadłowstręt, zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, problemy fizjologiczne.
Dolegliwości psychiczne to np. niepokój, pobudzenie, drażliwość, a nawet omamy.
Staramy się, żeby osoba leczona poczuła bezpieczeństwo i pełnię zdrowia, ale, żeby złagodzić objawy zespołu abstynencyjnego należy pójść do specjalisty, który przepisze odpowiednie leki, które pozwolą pacjentowi się wyciszyć, uspokoić i umożliwić zasypianie.

Jak nie wrócić do alkoholizmu po detoksie?

Zdarzają się przypadki, że osoba po detoksie, sam lub za namową osób trzecich znów popada w alkoholizm. Nie zdarza się to często, jednakże nie możemy potwierdzić, że takie sytuacje się nie zdarzają. Leczony alkoholik, wracający do zdrowia, po naszym zaawansowanym odtruciu poczuje się lepiej, co może wzniecić ochotę, by znów sięgnąć po alkohol. Idealnym rozwiązaniem, żeby nie wrócić do alkoholu po terapii jest wszycie esperalu. Nasza klinika leczenia uzależnienia od alkoholu w Warszawie, oprócz odtruć alkoholowych oferuje także wszycie wszywki alkoholowej, która z pewną skutecznością umożliwi odciąć się od alkoholu, z racji jej efektów ubocznych.