Leczenie alkoholizmu - detoks alkoholowy Rzeszów - prywatny ośrodek

Detoks alkoholowy w klinice w Rzeszowie – kiedy skorzystać?

Nałóg alkoholowy nie jest łatwy do pokonania. Bardzo trudno przezwyciężyć go samodzielnie, dlatego tym ważniejsza jest fachowa pomoc i wykonanie pierwszego kroku w tym kierunku.

Szczególnym utrudnieniem, które bardzo często prowadzi do nawrotów choroby alkoholowej, jest zespół objawów abstynencyjnych. W tym momencie wielu uzależnionych traci motywację i znów sięga po alkohol. Osoby uzależnione odczuwają silny głód alkoholowy, a dodatkowo nasilone dolegliwości sugerują im, że jedynym rozwiązaniem problemu jest kolejny kieliszek. Nie jest to jednak prawdziwe stwierdzenie i sposób wyjścia z problemu, ponieważ kolejne porcje alkoholu pogłębiają tylko problem alkoholizmu w przyszłości.
Trzeba pamiętać, iż sam alkoholizm jest chorobą bardzo szybko postępującą. Najlepszą dotychczasową poznaną metodą walki z zespołem abstynencyjnym jest detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe w formie dożylnej kroplówki alkoholowej znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu alkoholizmu. Nie tylko oczyszcza organizm, ale także go wzmacnia i przygotowuje na kolejne terapie. Pomaga również zrównoważyć zaburzoną gospodarkę wodno-elektrolitową, nawadnia organizm i dostarcza mu wszelkich – wcześniej wypłukanych przez alkohol – substancji odżywczych.

Kiedy zdecydować się na odtrucie alkoholowe?

Aby nie dać wciągać w dalszy ciąg konieczna jest walka, pierwszy krok takiej osoby to detoks alkoholowy. Detoks alkoholowy całkowicie usuwa z organizmu alkoholika niebezpieczne produkty metabolizmu alkoholu, co prosto powoduje przerwanie ciągu spożywania alkoholu.

Wzmocnienie organizmu po ciągu alkoholowym

Alkoholik decydujący się na detoks alkoholowy ma pewność, że nie odczuwać chęci, by znów się napić, żeby lepiej się poczuć. Tak jak wspominaliśmy, proces detoksykacji organizmu alkoholika polega na usunięciu toksycznych produktów metabolizmu alkoholu, ale nasze oddziały leczenia alkoholizmu gwarantują również wzmocnienie zmęczonego organizmu, dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych i płynów, żeby pacjent po terapii czuł się minimum bardzo dobrze i nie odczuwał fizycznie i psychicznie tego, co mu towarzyszyło w trakcie ciągu alkoholowego.

Korzystanie z odtrucia alkoholowego staje się coraz bardziej popularne, ponieważ mogą z niego czerpać korzyści nie tylko osoby borykające się z alkoholizmem, lecz także ludzie chcący wyleczyć kaca, czyli wyniku nadmiernego spożycia alkoholu. Kac to nic innego jak osłabienie organizmu, czyli odwodnienie, wypłukanie się z cennych witamin i elektrolitów, nudności i oraz bardzo dobrze znany ból głowy. W kwestii wyleczenia kaca wystarczy nawet od 3 do 6 godzin detoksu alkoholowego.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Rzeszowie - terapia/detoksy alkoholowe

Kompleksowe odtrucie alkoholowe i leczenie alkoholizmu – Nasz Gabinet oddział Rzeszów

Nasze kliniki leczenia alkoholizmu podchodzą do każdego pacjenta z najwyższą starannością i chęcią pomocy w przerwaniu nałogu. Detoks można podzielić na etapy, a wszystkie dla nas jak i dla pacjenta są niezmiernie ważne. Nasi profesjonalni lekarze przeprowadzają wtedy wszystkie badania, które określają stan pacjenta i zaawansowanie alkoholizmu. Po wykonaniu badań kolejnym krokiem jest już detoks alkoholowy, podczas procesu detoksu, osoba leczona jest pod szczególnym nadzorem lekarzy oraz pielęgniarek, którzy obserwują czy odtrucie przebiega zgodnie z założeniem. Standardowy i zalecany przez nas czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, a najtańszy detoks alkoholowy zaczyna się już od 600zł.

Przebieg procesu odtrucia w naszej przychodni w Rzeszowie

W przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Rzeszowie rozróżniamy dwie opcje leczenia. Pierwszą z nich jest powszechnie znane leczenie uzależnień od alkoholu, czyli przerwanie ciągu alkoholowego. Drugą opcją jest leczenie kaca.

Proces odtrucia alkoholika

Etapy przerwania alkoholizmu są dość zaawansowane, rozpoczynamy je od zbadania podstawowych parametrów, następnie określamy stan psychiczny osoby przygotowywanej do terapii. W miarę możliwości, przed terapią przeprowadzamy krótką konwersacje w której lekarz omawia jak wygląda odtrucie. Po tym etapie pacjent zostaje na jakiś czas pod obserwacją, my wtedy zbieramy wszystkie wyniki badań i indywidualnie przygotowujemy kroplówkę, która jest dostosowana pod pacjenta. Drogą dożylną przeprowadzamy odtruwanie. Przeważnie od 12h do 24h pacjent musi wytrzymać żeby całkowicie odtruć organizm .

Proces leczenia kaca

Leczenie kaca jest szybszym zadaniem. Leczenie kaca standardowo rozpoczynamy od wywiadu lekarskiego i przebadania kondycji zdrowia jednocześnie omawiając temat efektów odtrucia alkoholowego. Następnie podajemy kroplówkę, proces leczenia kaca trwa około 3 godzin. Po terapii pacjent powraca do pełni sił.

Leczenie alkoholizmu Rzeszów – ośrodek leczenia uzależnień Nasz Gabinet

Zespół abstynencyjny po detoksie

Osoba będąca już dłuższy czas w ciągu alkoholowym i stwierdzi, że potrzebna jest jej pomocna dłoń w wyjściu z nałogu alkoholowego poprzez odtrucie ciała z alkoholu lub implementacje wszywki alkoholowej (esperalu), wtedy osoba może poczuć negatywne dolegliwości nagłego przerwania picia alkoholu, nazywany “Zespołem abstynencyjnym“.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Zespół abstynencyjny ma różne objawy i trzeba na początku zaznaczyć, że nie zawsze muszą być. Zespół abstynencyjny może pojawiać się zarówno w objawach fizycznych oraz psychicznych.
Objawy fizyczne po odstawieniu alkoholu to np. ból i zawroty głowy, drgawki, jadłowstręt, zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, problemy fizjologiczne.
Objawy psychiczne w wyniku choroby alkoholowej to m.in. niepokój, pobudzenie, drażliwość, a nawet omamy.
Staramy się, żeby osoba leczona poczuła bezpieczeństwo i pełnię zdrowia, jednakże, żeby złagodzić objawy zespołu abstynencyjnego powinno udać się do specjalisty, który poda odpowiednie leki, które pozwolą pacjentowi się wyciszyć, uspokoić i umożliwić zasypianie.

Jak nie wrócić do alkoholizmu po detoksie?

Często bywa tak, że pacjent po odtruciu, sam lub za namową osób trzecich znów wpada w alkoholizm. Nie jest to częste zjawisko, ale nie możemy zaprzeczyć, że nigdy się nie zdarzyło. Leczony alkoholik, który wraca do zdrowia, po naszym specjalistycznym detoksie poczuje się zdecydowanie lepiej, co może być pokusą by znów zacząć pić. Idealnym rozwiązaniem, żeby nie wrócić do alkoholu po terapii jest implementacja wszywki alkoholowej (esperalu). Nasza klinika leczenia alkoholizmu w Rzeszowie, prócz odtruć alkoholowych oferuje także implementacje wszywki alkoholowej, która z całkowitą skutecznością umożliwi oderwać się od nałogu, z racji jej efektów ubocznych.