Wszywka alkoholowa Poznań – Esperal

Każdy kto poszukuje miejsca bezpiecznego leczenia uzależnień od alkoholu, może skorzystać z praktyki Esperal. Poznań jako miasto społeczne, niesie pomoc wysokiej jakości, opartej na zaufaniu i zachowaniu godności człowieka. Osoby mające świadomość negatywnych skutków alkoholizmu, nie zawsze są w stanie poddać się całkowitemu leczeniu odwykowemu. Wszywki alkoholowe są jedną z metod walki z uzależnieniem i mogą przynieść nowe, pozytywne zmiany w życiu pacjenta oraz jego rodziny.

Wszywka alkoholowa na leczenie alkoholizmu - esperal Poznań

ESPERAL – POZNAŃ POMOŻE ZMOTYWOWANYM

Czym zajmuje się ośrodek Esperal? Poznań jest jednym z miast, które ciągle szuka dobrych narzędzi do walki z problemami alkoholowymi. Interesuje nas zarówno aspekt społeczny, jak i jednostkowy – czyli życie każdej osoby, która potrzebuje wsparcia. Wszycie esperalu jest skierowane do ludzi zdeterminowanych, o silnej woli i gotowości na zabieg. Musi być dobrowolne i przemyślane, ponieważ pomimo tego, że wszywka dyscyplinuje, to nie zadziała ona na osoby niepewne, targane sprzecznościami. Na czym polega wartość i działanie tej metody?

Implementacja wszywki alkoholowej w Poznaniu

WSZYWKI ALKOHOLOWE – POZNAŃ

Wiele osób uzależnionych od alkoholu decyduje się na wszywki alkoholowe po trudniejszych doświadczeniach. To nowa forma skutecznej pomocy, minimalizująca pragnienie napicia się alkoholu. Czym w ogóle jest wszywka? To nic innego jak substancja, która wszyta pod skórą przypomina uzależnionej od alkoholu osobie o abstynencji. Taką substancją jest esperal. Wszywki alkoholowe są najczęściej zamieszczane na pośladkach lub łopatkach.

 

Co stałoby się gdyby jakiś człowiek napił się alkoholu mając w sobie esperal?

Wszywka wywoła szereg nieprzyjemnych objawów, przede wszystkim ze strony układu pokarmowego. Sytuacje takie jak wymiotowanie lub biegunki są gwarantowane, dlatego świadomość posiadania wszywki może zatrzymać chęć sięgnięcia po kolejne procenty. Poza tym może wystąpić paniczny lęk przed śmiercią, kołatanie serca, duszności, nadmierna potliwość lub pokrzywka skórna. Żaden człowiek nie może dokładnie przewidzieć reakcji swojego organizmu, ale może być pewien, że taka negatywna reakcja nastąpi.

Jak długo w organizmie człowiek działa uwolniony pod wpływem alkoholu esperal? Poznań tak jak większość miast, odnotowuje co najmniej kilkugodzinne działanie – od czterech do nawet dziesięciu godzin. Wystąpienie reakcji jest  niestety sytuacją stresującą zarówno dla uzależnionego, jak i najbliższych.
Osoby zmagające się z uzależnieniem w rodzinie pytają często czy strach przed zapowiadanymi reakcjami organizmu to wystarczający powód by odmówić alkoholowi? Czy rzeczywiście aż taką skuteczność może mieć wszywka alkoholowa? Poznań i praktyki naszego ośrodka oferują również udzielenie wszystkich potrzebnych informacji członkom rodziny.

Wyjaśniamy wątpliwości i tłumaczymy działania zarówno mechanizmu uzależnienia, jak i działania wszywki. Alkoholowe problemy są w obecnych czasach często pojawiającymi się sprawami, a lata doświadczeń i dbania o wychodzenie z nałogu naszych pacjentów, pozwalają nam na ciągłe doskonalenie usług.