Wszywka alkoholowa Katowice – esperal

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą. Objawy fizjologiczne i psychologiczne przywiązania do spożywania alkoholu we wszystkich jego postaciach, wymagają poważnego i terminowego leczenia. Przy zaniedbaniu leczenia alkoholizmu może dojść poważnych naruszeń zdrowia, a w konsekwencji doprowadzić do zgonu.

Możliwość skorzystania z wszywki alkoholowej Katowice oferują każdej osobie, która wymaga takiej pomocy i przebywa w trzeźwości od 3 dni.

Wszywka alkoholowa na leczenie alkoholizmu - esperal Katowice

Dlaczego Esperal Katowice uważają za najskuteczniejszy sposób leczenia choroby alkoholowej?

Esperal to lek, który pozwala rozwinąć niechęć do spożywania napojów alkoholowych. Głównym aktywnym elementem jest disulfiram, który chemicznie zatrzymuje rozszczepianie i usuwanie alkoholu z organizmu. W rezultacie, przy przyjmowaniu nawet niewielkiej dawki alkoholu dochodzi do zatrucia organizmu, co prowadzi to do wymiotów, zawrotów głowy, niskiego ciśnienia krwi, dreszczy i innych objawów toksycznego zatrucia.

Mechanizm działania leku Esperal polega na hamowaniu enzymów metabolizmu alkoholu, a mianowicie alkoholu etylowego. Wraz ze stopniową resorpcją wszczepionych tabletek substancja czynna dostaje się do krwioobiegu.

Implementacja wszywki alkoholowej w Katowicach

Leczenie alkoholizmu za pomocą wszywki alkoholowej Katowice posiadają w stałej ofercie

Lek Esperal Katowice proponują osobie uzależnionej od alkoholu w postaci wszywki alkoholowej. Zabieg wykonuje chirurg specjalizujący się w przeprowadzaniu takiej metody leczenia. Tabletki Esperal umieszczane są pod skórą w pośladku pacjenta. Zasada działania leku polega na stopniowym jego uwalnianiu do krwi w małych dawkach, stale utrzymując powstrzymanie od spożywania alkoholu. Główne zalety stosowania metody wszywki alkoholowej to następujące czynniki:

Nie ma potrzeby stałego przyjmowania leków
Brak możliwości samodzielnego przerwania przebiegu leczenia, ponieważ nie można usunąć tabletek

Wszywki alkoholowe Katowice – przebieg zabiegu

W znieczuleniu miejscowym lekarz wykonuje nacięcie w okolicy pośladków.
W miejscu nacięcia umieszczane są tabletki w zależności od masy ciała
Lekarz zaszywa nacięcie i nakłada sterylny opatrunek, aż rana zostanie całkowicie zagojona.

Dzięki działaniu Esperalu na poziomie fizycznym pacjent odczuwa wyjątkowo nieprzyjemną reakcję na alkohol. Na poziomie psychologicznym uwzględnia się świadomość potrzeby całkowitego zaprzestania picia alkoholu. Wiele osób używa tej metody leczenia choroby alkoholowej, aby pozbyć się pragnienia picia alkoholu, zdobycia nowych trzeźwych umiejętności.