Detoks alkoholowy Poznań – odtrucie alkoholowe

Problem leczenia uzależnień w Poznaniu znajduje wiele rozwiązań, jednak chcąc na dobre wyjść z nałogu, warto zastanowić się nad konkretnymi metodami leczenia.

Wyleczenie alkoholika detoksem alkoholowym w Poznaniu

Samodzielna próba wyjścia z nałogu alkoholowego jest bardzo niebezpieczna. Szczególnie w pierwszej fazie, kiedy odczuwalne są dolegliwości odstawienne. Ważne jest aby nadzór nad chorym sprawował doświadczony lekarz. Warto skorzystać z terapii odtrucia alkoholowego. Takie alkoholoodtrucie łagodzi objawy odstawienia alkoholu takie jak bóle głowy, nudności, zwiększone tętno. Detoks alkoholowy przywraca pacjentowi psychiczną i fizyczną równowagę.

Czym jest odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe polega na oczyszczeniu organizmu pacjenta z niebezpiecznych toksyn. Prowadzone przez nas działania zwalczają osłabienie, odwodnienie oraz pozwalają przywrócić właściwy stan elektrolitów. Alkoholoodtrucie oznacza skuteczną walkę z nałogiem oraz nie oznacza dla pacjenta przykrych skutków ubocznych. Stosowana przez nas terapia alkoholoodtrucia, ma również wpływ na psychikę oraz samopoczucie pacjenta. Łagodząc przykre, fizyczne skutki odstawienia, koimy nerwy pacjenta oraz pozwalamy mu na spokojne przejście przez leczenie. Alkohol zostaje usunięty z organizmu pacjenta powoli, dzięki czemu terapia nie niesie za sobą przykrych powikłań.

Kiedy zdecydować się na odtrucie alkoholowe?

Aby nie dać wciągnąć się w ciąg uzależnienia i rozpocząć walkę z alkoholizmem, należy wykonać detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe niezawodnie usuwa z organizmu osoby uzależnionej toksyczne produkty metabolizmu alkoholu, co w bardzo prosty sposób powoduje zakończenie ciągłego picia alkoholu.

Wzmacniamy organizm po ciągu alkoholowym

Alkoholik decydujący się na detoks alkoholowy ma gwarancję tego, że nie odczuwać chęci, by znów się napić, żeby dobrze się poczuć. Tak jak wspominaliśmy, postępowanie detoksykacji organizmu polega na usunięciu szkodliwych produktów metabolizmu alkoholu, lecz nasze kliniki leczenia uzależnień od alkoholu zapewniają także wzmocnienie wycieńczonego organizmu, dzięki zastosowaniu odpowiednich leków i płynów, by pacjent po terapii detoksykacyjnej czuł się minimum bardzo dobrze i nie odczuwał fizycznie i psychicznie tego, co już było i od czego chciał się odciąć.

Skorzystanie z odtrucia alkoholowego staje się coraz bardziej popularne, ponieważ z detoksu mogą korzystać nie tylko osoby chcące walczyć z alkoholizmem, lecz także każdy kto chce wyleczyć kaca, czyli wyniku nadmiernego picia alkoholu. Kac to inaczej osłabienie całego organizmu, czyli odwodnienie, wypłukanie się z cennych witamin i elektrolitów, nudności (wymioty) i charakterystyczny ból głowy. W przypadku leczenia kaca wystarczy tylko od 3 do 6 godzin detoksu alkoholowego.

Detoks alkoholowy na wyjście z alkoholizmu - Nasz Gabinet Poznań

Kompleksowe odtrucie alkoholowe

Nasze kliniki leczenia alkoholizmu podchodzą do wszystkich pacjentów z wysoką starannością i chęcią|ochotą} pomocy w przerwaniu ciągu alkoholowego. Etapy przed wykonaniem detoksu są dla naszych lekarzy niezmiernie ważne. Nasi doświadczeni lekarze przeprowadzają wtedy wszystkie badania, które określają stan pacjenta i to jak bardzo zaawansowany jest alkoholizm. Po wykonaniu badań następuje detoks alkoholowy, podczas tego procesu osoba leczona jest pod szczególnym nadzorem całego personelu, którzy śledzą czy terapia przebiega pomyślnie. Tradycyjny i zalecany przez naszych specjalistów czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, a najtańszy detoks alkoholowy zaczyna się już od 600zł.

Przebieg procesu odtrucia w naszej przychodni w Poznaniu

W przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Poznaniu rozróżniamy dwa procesy leczenia. Pierwszym z nich jest powszechnie znane leczenie uzależnień od alkoholu, czyli przerwanie ciągu alkoholowego. Drugą opcją jest leczenie kaca.

Proces odtrucia alkoholika

Etapy przerwania alkoholizmu są bardzo zaawansowane, rozpoczynamy je od zbadania parametrów, następnie określamy stan psychiczny pacjenta. W miarę możliwości, przeprowadzamy chwilową rozmowę w której omawiamy jak wygląda odtrucie. Po rozmowie pacjent zostaje na jakiś czas pod obserwacją, my wtedy zbieramy wszystkie wyniki badań i indywidualnie przygotowujemy kroplówkę, która jest dostosowana pod pacjenta. Drogą dożylną przeprowadzamy odtruwanie. Zazwyczaj od 12h do 24h pacjent musi wytrzymać żeby całkowicie odtruć organizm z alkoholu.

Proces leczenia kaca

Leczenie kaca jest zdecydowanie łatwiejsze i szybsze jeśli chodzi o czas trwania detoksu. Wszystko standardowo zaczynamy od wywiadu medycznego i zbadania stanu zdrowia wraz z rozmową na temat efektów detoksu alkoholowego. Po przebadaniu i analizie wyników podajemy dożylnie kroplówkę, proces leczenia kaca trwa około 3 godzin. Po terapii pacjent powraca do pełni sił.

Zespół abstynencyjny po detoksie

Osoba, która jest już długo uzależniona od alkoholu i dojdzie do wniosku, że potrzebuje pomocy w zakończeniu alkoholizmu poprzez detoks całego organizmu z alkoholu lub implementacje wszywki alkoholowej (esperalu), wtedy osoba może poczuć negatywne skutki nagłego przerwania picia alkoholu, nazywany “Zespołem abstynencyjnym“.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Objawy są różne i należy na początku wspomnieć, że nie zawsze muszą być. Zespół abstynencyjny może ukazać się zarówno w objawach fizycznych jak i psychicznych.
Objawy fizyczne to m.in. ból i zawroty głowy, drgawki, jadłowstręt, zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, problemy fizjologiczne.
Dolegliwości psychiczne to np. niepokój, pobudzenie, drażliwość, a nawet omamy.
Staramy się, by pacjent odczuł bezpieczeństwo i pełnię zdrowia, jednakże, żeby załagodzić zjawisko zespołu abstynencyjnego należy udać się do specjalisty, który przepisze odpowiednie leki, które umożliwią pacjentowi się wyciszyć, uspokoić i umożliwić zasypianie.

Jak nie wrócić do alkoholizmu po detoksie?

Zdarzają się przypadki, że osoba po detoksie, sam lub za namową innych ludzi znów popada w alkoholizm. Nie jest to częste zjawisko, ale nie możemy zaprzeczyć, że nigdy się nie zdarzyło. Pacjent, wracający do zdrowia, po przeprowadzonym przez nas zaawansowanym odtruciu poczuje się zdecydowanie lepiej, co może być pokusą by znów zacząć pić. Idealnym rozwiązaniem, żeby nie wrócić do alkoholu po detoksie jest implementacja wszywki alkoholowej (esperalu). Klinika leczenia uzależnienia od alkoholu w Poznaniu, oprócz detoksów oferuje także wszycie wszywki alkoholowej, która z pewną skutecznością umożliwi odciąć się od alkoholu, przez jej skutki uboczne.