Wyleczenie alkoholika detoksem alkoholowym w Krakowie

Aby przywrócić fizyczną równowagę i złagodzić skutki zespołu abstynencyjnego warto skorzystać z detoksu alkoholowego. Odtrucie alkoholowe wykonywane jest pod nadzorem lekarza. Detox alkoholowy to bezpieczny pierwszy etap wychodzenia z nałogu alkoholowego.

Kiedy zdecydować się na odtrucie alkoholowe?

Aby uniknąć wciągnięcia w ciąg uzależnienia i rozpocząć walkę z uzależnieniem, należy wykonać detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe całkowicie pozbywa z organizmu osoby uzależnionej szkodliwe substancje metabolizmu alkoholu, co w bardzo łatwy sposób powoduje przerwanie ciągłego picia alkoholu.

Wzmacniamy organizm po ciągu alkoholowym

Osoba uzależniona decydująca się na detoks alkoholowy ma pewność, że nie będzie musiała znów spożyć alkohol, żeby dobrze się poczuć. Tak jak pisaliśmy, postępowanie detoksu ciała polega na usunięciu toksycznych produktów metabolizmu alkoholu, lecz nasze oddziały leczenia uzależnień od alkoholu gwarantują również wzmocnienie zmęczonego organizmu, poprzez zastosowanie odpowiednio dobranych i płynów, by pacjent po terapii czuł się dobrze i nie odczuwał fizycznie i psychicznie tego, co już było i od czego chciał się odciąć.
Skorzystanie z odtrucia alkoholowego zyskuje na popularności, ponieważ z detoksu mogą czerpać korzyści nie tylko osoby borykające się z uzależnieniem od alkoholu, lecz także ludzie chcący wyleczyć kaca, czyli wyniku nadmiernego spożycia alkoholu. Kac to nic innego jak osłabienie całego organizmu, czyli odwodnienie, wypłukanie się z cennych witamin i elektrolitów, nudności (wymioty) i oraz bardzo dobrze znany ból głowy. W kwestii leczenia kaca wystarczy nawet od 3 do 6 godzin detoksu alkoholowego.

Detoks od alkoholu - Kraków - Nasz Gabinet

Kompleksowe odtrucie alkoholowe – Nasz Gabinet Kraków

Nasze kliniki leczenia uzależnień od alkoholu podchodzą do każdego pacjenta z wysoką starannością i chęcią|ochotą} pomocy w skończeniu z alkoholizmem. Etapy przed rozpoczęciem detoksykacji są dla naszych lekarzy niezmiernie ważne. Nasi profesjonalni lekarze przeprowadzają wtedy wszystkie badania, które określają stan pacjenta i zaawansowanie alkoholizmu. Po zrobieniu badań następujedetoks alkoholowy, w trakcie tego procesu osoba leczona jest pod szczególnym nadzorem lekarzy oraz pielęgniarek, którzy śledzą czy terapia przebiega zgodnie z założeniem. Standardowy i zalecany przez naszych specjalistów czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, a ceny za detoks zaczynają się już od 600zł.

Przebieg procesu odtrucia w naszej przychodni

W przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Krakowie rozróżniamy dwa procesy leczenia. Pierwszym z nich jest standardowe leczenie uzależnień od alkoholu, czyli przerwanie spirali alkoholowej. Drugą opcją jest leczenie kaca.

Proces odtrucia alkoholika

Etapy przerwania ciągu są bardzo zaawansowane, na początku zaczynamy od zbadania parametrów życiowych, następnie określamy stan psychiczny osoby przygotowywanej do terapii. W miarę możliwości, przed terapią przeprowadzamy krótką rozmowę w której omawiamy jak wygląda odtrucie. Po tym etapie pacjent musi chwile poczekać, my wtedy zbieramy wszystkie wyniki badań i przygotowujemy indywidualną, kroplówkę. Drogą dożylną przeprowadzamy odtruwanie. Przeważnie od 12h do 24h pacjent musi wytrzymać żeby całkowicie odtruć organizm z alkoholu.

Proces leczenia kaca

Leczenie kaca jest zdecydowanie prostsze i szybsze podawania kroplówki. Leczenie kaca standardowo zaczynamy od wywiadu medycznego i przebadania kondycji zdrowia jednocześnie omawiając temat efektów detoksu alkoholowego. Następnie podajemy dożylnie kroplówkę, cały detoks alkoholowy trwa około 3 godzin. Po terapii pacjent powraca do pełni sił.

Zespół abstynencyjny po detoksie

Osoba, która jest już dłuższy czas uzależniona od alkoholu i dojdzie do wniosku, że potrzebuje pomocy w zakończeniu alkoholizmu poprzez detoks ciała z alkoholu lub implementacje wszywki alkoholowej, wtedy pacjent może poczuć negatywne skutki nagłego przerwania picia alkoholu, nazywany “Zespołem abstynencyjnym“.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Objawy są różne i warto na początku zaznaczyć, że nie zawsze występują. Zespół abstynencyjny może pojawiać się zarówno w objawach fizycznych oraz psychicznych.
Dolegliwości fizyczne po odstawieniu alkoholu to m.in. ból i zawroty głowy, drgawki, jadłowstręt, zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, problemy fizjologiczne.
Objawy psychiczne po odstawieniu alkoholu to np. niepokój, pobudzenie, drażliwość, a nawet omamy.
Dokonujemy wszelkich starań, by pacjent odczuł bezpieczeństwo i pełnię zdrowia, ale, żeby załagodzić zjawisko zespołu abstynencyjnego należy udać się do specjalisty, który poda odpowiednie leki, które umożliwią pacjentowi się wyciszyć, uspokoić i umożliwić zasypianie.

Jak nie wrócić do alkoholizmu po detoksie?

Zdarzają się przypadki, że osoba po zabiegu detoksykacyjnym, sam lub za namową osób trzecich znów wpada w alkoholizm. Nie zdarza się to często, jednakże nie możemy zaprzeczyć, że takie sytuacje się nie zdarzają. Pacjent, który wraca do zdrowia, po naszym zaawansowanym detoksie poczuje się zdecydowanie lepiej, co może wzniecić ochotę, by znów sięgnąć po alkohol. Świetnym rozwiązaniem, żeby nie wrócić do alkoholu po terapii jest wszycie esperalu. Klinika leczenia uzależnienia od alkoholizmu w Krakowie, prócz detoksów oferuje także wszycie wszywki alkoholowej, która z pewną skutecznością pozwoli odciąć się od alkoholu, przez jej skutki uboczne.