Detoks alkoholowy Łódź – odtrucie alkoholowe

Pierwsze kroki na drodze trzeźwości nie są łatwe. Wiele osób doświadcza objawów zespołu abstynencyjnego.

Wyleczenie alkoholika detoksem alkoholowym w Łodzi

Sposobem by łatwiej przetrwać te ciężki chwile jest detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe polega na nawadnianiu chorego odpowiednimi płynami i lekami podanymi przy użyciu kroplówki. Proces alkoholoodtrucia wykonywany jest w obecności i pod nadzorem lekarza.

Kiedy zdecydować się na odtrucie alkoholowe?

Aby nie wciągnąć się w spiralę uzależnienia od alkoholu i rozpocząć walkę z uzależnieniem, koniecznie trzeba wykonać detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe skutecznie pozbywa z organizmu alkoholika niebezpieczne produkty metabolizmu alkoholu, co w łatwy sposób powoduje przerwanie ciągu spożywania alkoholu.

Detoks alkoholowy - klinika leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet - łódź

Wzmacniamy organizm po ciągu alkoholowym

Osoba decydująca się na detoks alkoholowy ma pewność, że nie będzie musiała znów się napić, żeby dobrze się poczuć. Tak jak wspominaliśmy, proces detoksykacji ciała alkoholika opiera się na usunięciu szkodliwych substancji metabolizmu alkoholu, lecz nasze oddziały leczenia alkoholizmu zapewniają również wzmocnienie wycieńczonego organizmu, dzięki zastosowaniu odpowiednich leków i płynów, żeby pacjent po terapii detoksykacyjnej czuł się dobrze i nie czuł fizycznie i psychicznie tego, co już było i od czego chciał się odciąć.
Skorzystanie z odtrucia alkoholowego zyskuje na popularności, ponieważ z detoksu mogą czerpać korzyści nie tylko osoby chcące walczyć z alkoholizmem, lecz także ludzie chcący wyleczyć kaca, czyli wyniku nadmiernego picia alkoholu. Kac to inaczej osłabienie całego organizmu, czyli odwodnienie, wypłukanie się z witamin i elektrolitów, nudności i oraz bardzo dobrze znany ból głowy. W przypadku leczenia kaca wystarczy tylko od 3 do 6 godzin detoksu alkoholowego.

Kompleksowe odtrucie alkoholowe – klinika NGM Łódź

Nasze kliniki leczenia alkoholizmu podchodzą do wszystkich pacjentów z wysoką dokładnością i chęcią pomocy w skończeniu z alkoholizmem. Procesy przed wykonaniem detoksykacji są dla nas niezmiernie ważne. Nasi doświadczeni lekarze przeprowadzają wtedy wszystkie badania, określające stan zdrowia pacjenta i to jak bardzo zaawansowany jest alkoholizm. Po zrobieniu badań następuje detoks alkoholowy, w trakcie procesu detoksu, osoba leczona jest pod wyjątkowym nadzorem lekarzy oraz pielęgniarek, którzy śledzą czy odtrucie przebiega pomyślnie. Standardowy i zalecany przez nas czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, a najtańszy detoks alkoholowy zaczyna się już od 600zł.

Przebieg procesu odtrucia w naszej przychodni

W klinice leczenia uzależnienia od alkoholu Nasz Gabinet w Łodzi rozróżniamy dwie opcje leczenia. Pierwszą z nich jest standardowe leczenie osoby uzależnionej od alkoholu, czyli przerwanie spirali alkoholowej. Drugą opcją jest leczenie kaca.

Proces odtrucia alkoholika

Etapy przerwania alkoholizmu są bardzo rozbudowane, rozpoczynamy je od sprawdzenia podstawowych parametrów życiowych, następnie badamy stan psychiczny osoby przygotowywanej do terapii. W miarę możliwości, przeprowadzamy chwilową rozmowę w której omawiamy jak wygląda odtrucie. Po tym etapie pacjent zostaje na kilka, kilkadziesiąt minut zostać pod obserwacją, my wtedy zbieramy wszystkie wyniki badań i indywidualnie przygotowujemy kroplówkę. Kroplówkę podpinamy do żył i przeprowadzamy odtruwanie. Zazwyczaj od 12h do 24h pacjent musi wytrzymać aby całkowicie odtruć organizm z alkoholu.

Proces leczenia kaca

Leczenie kaca jest zdecydowanie prostsze i szybsze jeśli chodzi o czas trwania detoksu. Leczenie kaca standardowo zaczynamy od wywiadu lekarskiego i przebadania kondycji zdrowia wraz z rozmową na temat efektów odtrucia alkoholowego. Po przebadaniu i przeanalizowaniu wyników podajemy dożylnie kroplówkę, cały detoks alkoholowy trwa do 3 godzin. Po tym czasie pacjent wraca do pełni sił.

Zespół abstynencyjny po detoksie

Osoba, która jest już długo uzależniona od alkoholu i stwierdzi, że potrzebna jest jej pomocna dłoń w wyjściu z nałogu poprzez detoks całego organizmu z alkoholu lub implementacje esperalu, wtedy pacjent może odczuć negatywne dolegliwości nagłego odstawienia alkoholu, nazywany “Zespołem abstynencyjnym“.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Zespół abstynencyjny ma różne objawy i warto na początku wspomnieć, że nie zawsze muszą być. Zespół abstynencyjny może ukazać się zarówno w objawach fizycznych oraz psychicznych.
Objawy fizyczne to m.in. ból i zawroty głowy, drgawki, jadłowstręt, zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, problemy fizjologiczne.
Dolegliwości psychiczne po odstawieniu alkoholu to np. niepokój, pobudzenie, drażliwość, a nawet omamy.
Dokonujemy wszelkich starań, by osoba leczona poczuła poczucie bezpieczeństwa i pełnię zdrowia, ale, żeby załagodzić zjawisko zespołu abstynencyjnego należy pójść do odpowiedniego lekarza, który poda odpowiednie leki, które pozwolą pacjentowi się wyciszyć, uspokoić i umożliwić zasypianie.

Jak nie wrócić do alkoholizmu po detoksie?

Zdarzają się przypadki, że pacjent po odtruciu, sam lub za namową osób trzecich znów popada w alkoholizm. Nie jest to częstym zjawiskiem, ale nie możemy powiedzieć, że nigdy się nie zdarzyło. Pacjent, który wraca do zdrowia, po przeprowadzonym przez nas specjalistycznym detoksie poczuje się lepiej, co może być pokusą by znów sięgnąć po alkohol. Świetnym rozwiązaniem, żeby nie wrócić do alkoholu po terapii jest wszycie wszywki alkoholowej (esperalu). Nasza klinika leczenia uzależnienia od alkoholu w Łodzi, prócz odtruć alkoholowych oferuje także wszycie wszywki alkoholowej, która z całkowitą skutecznością umożliwi odciąć się od nałogu, z racji jej efektów ubocznych.