Wyleczenie alkoholika detoksem alkoholowym w Lublinie

Często odczuwając nieopisany głód, osoby uzależnione powracają do picia. U osób ze skłonnościami do alkoholu, można zaobserwować występowanie zespołu objawów abstynencyjnych. Jednym ze skutecznych sposobów na złagodzenie objawów, a czasem nawet do ich całkowitego wyeliminowania jest detoks alkoholowy. Detoks alkoholowy zwany jest także odtruciem alkoholowym i jak nazwa wskazuje polega na odtruciu organizmu z substancji poalkoholowych. Dzieję się tak za sprawą, wykorzystania w detoksie alkoholowym specjalnych płynów i leków. Dodatkowo alkoholoodtrucie to świetny sposób na wzmocnienie organizmu osoby uzależnionej, gdy zawiera wiele mikroelementów i elektrolitów.

Kiedy zdecydować się na odtrucie alkoholowe?

Żeby uniknąć wciągnięcia w spiralę uzależnienia od alkoholu i podjąć walkę z alkoholizmem, należy wykonać detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe całkowicie usuwa z organizmu alkoholika szkodliwe substancje metabolizmu alkoholu, co łatwo powoduje zakończenie ciągu spożywania alkoholu.

Wzmacniamy organizm po ciągu alkoholowym

Osoba uzależniona decydująca się na detoks alkoholowy ma pewność, że nie będzie musiała znów spożyć alkohol, żeby dobrze się poczuć. Tak jak pisaliśmy, postępowanie detoksu organizmu opiera się na usunięciu szkodliwych produktów metabolizmu alkoholu, lecz nasze kliniki leczenia uzależnień od alkoholu zapewniają również wzmocnienie zmęczonego organizmu, dzięki zastosowaniu odpowiednich leków i płynów, by pacjent po terapii czuł się bardzo dobrze i nie odczuwał fizycznie i psychicznie tego, co mu doskwierało w trakcie ciągu alkoholowego.
Skorzystanie z odtrucia alkoholowego staje się coraz bardziej popularne, ponieważ z detoksu mogą korzystać nie tylko osoby borykające się z uzależnieniem od alkoholu, lecz także ochotą pomocy w skończeniu z alkoholizmem. Liczne kroki przed rozpoczęciem detoksu alkoholowego są dla nas bardzo istotne. Nasi doświadczeni lekarze wykonują wtedy wszystkie badania, określające stan zdrowia pacjenta i to jak zaawansowany jest alkoholizm w jego organizmie. Po zrobieniu badań następuje detoks alkoholowy, podczas tego procesu osoba leczona jest pod szczególnym nadzorem całego personelu, którzy obserwują czy terapia przebiega pomyślnie. Tradycyjny i zalecany przez naszych specjalistów czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, a ceny za detoks zaczynają się już od 600zł.

Detoks alkoholowy w klinice leczenia alkoholizmu - Lublin

Kompleksowe odtrucie alkoholowe

Nasze kliniki leczenia uzależnień od alkoholu podchodzą do każdego pacjenta z najwyższą starannością i chęcią pomocy w przerwaniu nałogu. Liczne kroki przed rozpoczęciem detoksu są dla naszych lekarzy niezmiernie ważne. Nasi profesjonalni lekarze przeprowadzają wtedy wszystkie badania, określające stan zdrowia pacjenta i to jak zaawansowany jest alkoholizm. Po wykonaniu badań kolejnym krokiem jest detoks alkoholowy, podczas procesu detoksu, osoba leczona jest pod wyjątkową opieką całego personelu, którzy śledzą czy terapia przebiega zgodnie z założeniem. Tradycyjny i zalecany przez naszych specjalistów czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, a najtańszy detoks alkoholowy zaczyna się już od 600zł.

Przebieg procesu odtrucia w naszej przychodni

W klinice leczenia uzależnienia od alkoholu Nasz Gabinet w Lublinie rozróżniamy dwie opcje leczenia. Pierwszą z nich jest standardowe leczenie osoby uzależnionej od alkoholu, czyli przerwanie spirali alkoholowej. Drugą opcją jest leczenie kaca.

Proces odtrucia alkoholika

Etapy przerwania ciągu są dość zaawansowane, na początku zaczynamy od sprawdzenia podstawowych parametrów, następnie określamy stan psychiczny osoby przygotowywanej do terapii. W miarę możliwości, przed terapią przeprowadzamy chwilową rozmowę w której omawiamy jak wygląda odtrucie. Po tym etapie pacjent zostaje na jakiś czas pod obserwacją, my zbierając wszystkie wyniki badań i indywidualnie przygotowujemy kroplówkę. Kroplówkę podpinamy do żył i przeprowadzamy odtruwanie. Przeważnie od 12h do 24h pacjent musi wytrzymać aby całkowicie odtruć organizm .

Proces leczenia kaca

Leczenie kaca jest łatwiejszym zadaniem. Wszystko tak samo jak leczenie alkoholizmu rozpoczynamy od wywiadu lekarskiego i zbadania kondycji zdrowia wraz z rozmową na temat efektów odtrucia alkoholowego. Po przebadaniu i analizie wyników podajemy kroplówkę, proces leczenia kaca trwa do 3 godzin. Po terapii pacjent powraca do pełni sił.

Zespół abstynencyjny po detoksie

Osoba, która jest już dłuższy czas w ciągu alkoholowym i dojdzie do wniosku, że potrzebuje pomocy w zakończeniu nałogu poprzez odtrucie całego ciała z alkoholu lub wszycie esperalu, wtedy osoba może poczuć negatywne dolegliwości nagłego odstawienia alkoholu, nazywany “Zespołem abstynencyjnym“.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Objawy są różne i trzeba na początku zaznaczyć, że nie zawsze występują. Zespół abstynencyjny może ukazać się zarówno w objawach fizycznych jak i psychicznych.
Dolegliwości fizyczne to np. ból i zawroty głowy, drgawki, jadłowstręt, zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, problemy fizjologiczne.
Objawy psychiczne to m.in. niepokój, pobudzenie, drażliwość, a nawet omamy.
Dokonujemy wszelkich starań, by pacjent odczuł poczucie bezpieczeństwa i pełnię zdrowia, jednakże, żeby załagodzić objawy zespołu abstynencyjnego należy pójść do specjalisty, który przepisze odpowiednie lekarstwa, które pozwolą pacjentowi się wyciszyć, uspokoić i umożliwić zasypianie.

Jak nie wrócić do alkoholizmu po detoksie?

Zdarzają się przypadki, że pacjent po detoksie, sam lub za namową osób trzecich znów wpada w alkoholizm. Nie zdarza się to często, jednakże nie możemy powiedzieć, że nigdy się nie zdarzyło. Leczony alkoholik, wracający do pełni sił, po przeprowadzonym przez nas specjalistycznym detoksie poczuje się zdecydowanie lepiej, co może wzniecić ochotę, by znów sięgnąć po alkohol. Idealnym rozwiązaniem na dalszą wstrzemięźliwość od alkoholu po detoksie jest implementacja esperalu. Nasz oddział leczenia uzależnień od alkoholu w Lublinie, prócz odtruć alkoholowych oferuje także implementacje wszywki alkoholowej, która z pewną skutecznością umożliwi oderwać się od nałogu, przez jej skutki uboczne.