Wszywka alkoholowa Kielce – esperal

Esperal wszywka (disulfiram) jest specjalistycznym środkiem stosowanym w leczeniu alkoholizmu. To popularny produkt medyczny znany nawet tym, którzy nigdy nie będą musieli go stosować. Ponieważ co najmniej 12% naszych dorosłych rodaków nadużywa alkoholu, esperal pomaga im wyjść z choroby i powrócić na swoje wcześniejsze miejsce.

Esperal jest środkiem, którego produkcję zakończono w 2009r., by powrócić po kilku latach już jako wszywka alkoholowa Kielce o nieco zmienionym składzie, ale cały czas podobnym działaniu i tej samej skuteczności oddziaływania.

Wszywka alkoholowa na leczenie alkoholizmu - esperal Kielce

Wszywki alkoholowe Kielce

Wszywki alkoholowe zawierające disulfiram blokują wydzielanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej biorącej udział w procesach trawiennych alkoholu zachodzących w wątrobie. Dzięki tej swoistej blokadzie wszycie esperalu pozwala na gromadzenie się w organizmie aldehydu octowego, który w normalnych warunkach zostaje przekształcony w nieszkodliwą postać niewywołującą u osoby pijącej nieprzyjemnych doznań. Oddziaływanie aldehydu powoduje więc zwielokrotnienie odczucia spowodowanego zatruciem alkoholem.

Wszywka alkoholowa kielce kumuluje aldehyd octowy, w konsekwencji już po 10 minutach od momentu wypicia alkoholu pojawiają się intensywne objawy. Esperal wszywka powoduje:

  • nudności i wymioty
  • bóle głowy i zawroty
  • narastającą duszność
  • występowanie potu
  • pokrzywkę na skórze
  • zaczerwienienie na twarzy
  • gwałtowne skoki ciśnienia
  • tachykardię – przyspieszone bicie serca
  • silne lęki, rosnący strach przed śmiercią

Wszywki alkoholowe mogą wywołać też atak drgawek a nawet zawał serca. Wszycie esperal powoduje, że powyższe dolegliwości mogą być aktywne od 4 -10 godzin od momentu spożycia.

Implementacja wszywki alkoholowej w Kielcach

Esperal Kielce

Wszywki alkoholowe nie są lekarstwem na alkoholizm. Wszywki alkoholowe kielce mają odstraszyć alkoholika od picia. U podłoża tej teorii leży przekonanie, że wszycie esperalu spowoduje tak złe samopoczucie u alkoholika, że ten na samą myśl o dalszym piciu poczuje wstręt i zniechęci się całkowicie do stosowania używki. Wszywka alkoholowa kielce ma spowodować reakcję odwrotną od oczekiwania osoby sięgającej po alkohol. Zamiast przyjemnego odurzenia i rozluźnienia, alkoholika spotykają przykre konsekwencje i to natychmiast po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu.

Esperal Kielce, czyli wszywka wprowadzana jest pod skórę. Najczęściej w okolicach łopatki lub pośladka. Esperal wszywka powoli uwalnia się do krwiobiegu pozostając we krwi nawet prze kilka miesięcy. Producent specyfiku daje zwykle gwarancję na 8 miesięcy pełnego oddziaływania.