Klinika leczenia uzależnień od alkoholu Gdynia - leczenie choroby alkoholowej

Kiedy zdecydować się na odtrucie alkoholowe w naszej klinice w Gdyni?

Aby uniknąć wciągnięcia w spiralę alkoholizmu i rozpocząć walkę z alkoholizmem, należy zrobić detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe skutecznie usuwa z organizmu alkoholika szkodliwe produkty metabolizmu alkoholu, co w bardzo łatwy sposób powoduje zakończenie ciągu spożywania alkoholu.

Znane są powszechnie dolegliwości towarzyszące osobom uzależnionym w trakcie odstawienia alkoholu. Objawy mogą różnić się od siebie stopniem nasilenia – ich natężenie zależy od ilości spożytego alkoholu oraz od długości ciągu alkoholowego.  Aby szybko i zdecydowanie zadziałać, należy wykonać terapie. Detoks alkoholowy zwany także odtruciem alkoholowym, polega na podaniu pacjentowi kroplówki z niezbędnymi lekami i płynami. Odtrucie alkoholowe dzięki swojemu działaniu dodatkowemu, poprawia samopoczucie pacjenta. Należy mieć jednak świadomość, żeby leczenie alkoholizmu było skuteczne i bezpieczne musi zostać wykonana przez osobę doświadczoną i mającą odpowiednie kompetencję.

Wzmacniamy organizm po ciągu alkoholowym

Alkoholik decydujący się na detoks alkoholowy ma gwarancję tego, że nie odczuwać chęci, by znów spożyć alkohol, żeby dobrze się poczuć. Tak jak wspominaliśmy, proces detoksu ciała alkoholika opiera się na usunięciu szkodliwych substancji metabolizmu alkoholu, ale nasze oddziały leczenia alkoholizmu gwarantują także wzmocnienie wycieńczonego organizmu, dzięki zastosowaniu odpowiednich leków i płynów, żeby pacjent po terapii detoksykacyjnej czuł się bardzo dobrze i nie odczuwał fizycznie i psychicznie tego, co mu towarzyszyło w trakcie ciągu alkoholowego.

Skorzystanie z odtrucia alkoholowego zyskuje na popularności, ponieważ mogą z niego czerpać korzyści nie tylko osoby chcące walczyć z alkoholizmem, lecz także ludzie którzy chcą wyleczyć kaca, czyli wyniku dużego spożycia alkoholu. Kac to nic innego jak osłabienie całego organizmu, czyli odwodnienie, wypłukanie się z cennych witamin i elektrolitów, nudności (wymioty) i charakterystyczny ból głowy. W kwestii wyleczenia kaca wystarczy tylko od 3 do 6 godzin detoksu alkoholowego.

Leczenie alkoholizmu u osób uzależnionych Gdańsk/Gdynia

Kompleksowe odtrucie alkoholowe – klinika leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet – Gdynia

Nasze kliniki leczenia alkoholizmu podchodzą do każdego pacjenta z wysoką dokładnością i chęcią pomocy w przerwaniu ciągu alkoholowego. Liczne kroki przed wykonaniem detoksu alkoholowego są dla naszych lekarzy niezmiernie ważne. Nasi doświadczeni lekarze przeprowadzają wtedy wszystkie badania, określające stan zdrowia pacjenta i to jak zaawansowany jest alkoholizm. Po zrobieniu badań następuje odtrucie alkoholowe, podczas tego procesu osoba leczona jest pod wyjątkową opieką lekarzy oraz pielęgniarek, którzy śledzą czy odtrucie przebiega zgodnie z założeniem. Standardowy i zalecany przez naszych specjalistów czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, a najtańszy detoks alkoholowy zaczyna się już od 600zł.

Przebieg procesu odtrucia w naszej przychodni – oddział Gdynia

W przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Gdyni rozróżniamy dwie opcje leczenia. Pierwszą z nich jest powszechnie znane leczenie uzależnień od alkoholu, czyli przerwanie ciągu alkoholowego. Drugą opcją jest leczenie kaca.

Proces odtrucia alkoholika

Etapy przerwania alkoholizmu są dość zaawansowane, rozpoczynamy je od sprawdzenia podstawowych parametrów, następnie określamy stan psychiczny osoby przygotowywanej do terapii. W miarę możliwości, przeprowadzamy chwilową rozmowę w której omawiamy jak wygląda detoks. Po rozmowie pacjent musi chwile poczekać, my wtedy zbieramy wszystkie wyniki badań i przygotowujemy indywidualną, dostosowaną pod pacjenta kroplówkę. Drogą dożylną przeprowadzamy odtruwanie. Zazwyczaj od 12h do 24h pacjent musi wytrzymać aby całkowicie odtruć organizm .

Proces leczenia kaca

Leczenie kaca jest zdecydowanie prostsze i szybsze podawania kroplówki. Leczenie kaca standardowo zaczynamy od wywiadu lekarskiego i przebadania stanu zdrowia jednocześnie omawiając temat efektów odtrucia alkoholowego. Następnie podajemy kroplówkę, proces leczenia kaca trwa około 3 godzin. Po tym czasie pacjent wraca do pełni sił.

Detoks alkoholowy Gdynia – oddział „Nasz Gabinet”

Zespół abstynencyjny po detoksie alkoholowym

Osoba, która jest już dłuższy czas w ciągu alkoholowym i dojdzie do wniosku, że potrzebna jest jej pomocna dłoń w zakończeniu nałogu poprzez detoks ciała z alkoholu lub implementacje esperalu, wtedy pacjent może poczuć negatywne skutki nagłego przerwania picia alkoholu, nazywany “Zespołem abstynencyjnym“.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Objawów jest kilka i warto na wstępie zaznaczyć, że nie zawsze występują. Zespół abstynencyjny może pojawiać się zarówno w objawach fizycznych jak i psychicznych.
Objawy fizyczne to m.in. ból i zawroty głowy, drgawki, jadłowstręt, zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, problemy fizjologiczne.
Dolegliwości psychiczne po odstawieniu alkoholu to m.in. niepokój, pobudzenie, drażliwość, a nawet omamy.
Dokonujemy wszelkich starań, żeby pacjent odczuł bezpieczeństwo i pełnię zdrowia, jednakże, żeby załagodzić zjawisko zespołu abstynencyjnego należy pójść do specjalisty, który przepisze odpowiednie leki, umożliwiające wyciszenie, uspokojenie i możliwość zaśnięcia

Jak nie wrócić do alkoholizmu po detoksie?

Często bywa tak, że osoba po odtruciu, sam lub za namową osób trzecich znów wpada w ciąg alkoholowy. Nie zdarza się to często, ale nie możemy zaprzeczyć, że nigdy się nie zdarzyło. Pacjent, wracający do zdrowia, po przeprowadzonym przez nas specjalistycznym detoksie poczuje się zdecydowanie lepiej, co może być pokusą by znów sięgnąć po alkohol. Idealnym rozwiązaniem, żeby nie wrócić do alkoholu po terapii jest implementacja esperalu (wszywki alkoholowe). Klinika leczenia uzależnień od alkoholizmu w Gdyni, prócz detoksów oferuje także wszywki alkoholowe (esperal), która z pewną skutecznością umożliwi oderwać się od alkoholu, z racji jej efektów ubocznych.