Detoks alkoholowy Kielce – odtrucie alkoholowe

Popularnym zjawiskiem w trakcie trzeźwienia alkoholików jest wystąpienie zespołu objawów abstynencyjnych.

Detoks alkoholowy Kielce - odtrucie alkoholowe Kielce

Detoks alkoholowy należy do grupy metod leczenia alkoholizmu Detoks alkoholowy polega na podaniu pacjentowi odpowiedniej gamy leków i płynów. Odpowiednio wykonane odtrucie alkoholowe jest całkowicie bezpieczne.

Kiedy zdecydować się na odtrucie alkoholowe?

Żeby uniknąć wciągnięcia w spiralę alkoholizmu i rozpocząć walkę z alkoholizmem, koniecznie trzeba wykonać detoks alkoholowy. Odtrucie alkoholowe skutecznie usuwa z organizmu alkoholika szkodliwe substancje metabolizmu alkoholu, co prosto powoduje zakończenie ciągłego picia.

Wzmacniamy organizm po ciągu alkoholowym

Alkoholik decydujący się na detoks alkoholowy ma pewność, że nie będzie musiała znów spożyć alkohol, żeby dobrze się poczuć. Tak jak pisaliśmy, postępowanie detoksu organizmu opiera się na usunięciu szkodliwych substancji metabolizmu alkoholu, ale nasze oddziały leczenia uzależnień od alkoholu gwarantują również wzmocnienie wycieńczonego organizmu, poprzez zastosowanie odpowiednio dobranych i płynów, żeby pacjent po terapii czuł się dobrze i nie odczuwał fizycznie i psychicznie tego, co mu towarzyszyło podczas ciągu alkoholowego.

Skorzystanie z odtrucia alkoholowego zyskuje na popularności, ponieważ z detoksu mogą czerpać korzyści nie tylko osoby chcące walczyć z uzależnieniem od alkoholu, lecz także ludzie którzy chcą wyleczyć kaca, czyli wyniku dużego picia alkoholu. Kac to nic innego jak słabość organizmu, czyli odwodnienie, wypłukanie się z cennych witamin i elektrolitów, nudności i charakterystyczny ból głowy. W przypadku wyleczenia kaca wystarczy nawet od 3 do 6 godzin detoksu alkoholowego.

Leczenie alkoholizmu detoksem alkoholowym - Kielce

Kompleksowe odtrucie alkoholowe

Nasze kliniki leczenia alkoholizmu podchodzą do wszystkich pacjentów z najwyższą starannością i ochotą pomocy w przerwaniu nałogu. Liczne kroki przed wykonaniem detoksu alkoholowego są dla nas bardzo istotne. Nasi doświadczeni lekarze przeprowadzają wtedy wszystkie badania, określające stan pacjenta i to jak zaawansowany jest alkoholizm. Po wykonaniu badań kolejnym krokiem jest detoks alkoholowy, podczas tego procesu osoba leczona jest pod szczególnym nadzorem lekarzy oraz pielęgniarek, którzy śledzą czy odtrucie przebiega pomyślnie. Standardowy i zalecany przez nas czas detoksu alkoholowego wynosi 12-24 godzin, a ceny za detoks zaczynają się już od 600zł.

Przebieg procesu odtrucia w naszej przychodni w Kielcach

W klinice leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Kielcach rozróżniamy dwie opcje leczenia. Pierwszą z nich jest powszechnie znane leczenie osoby uzależnionej od alkoholu, czyli przerwanie ciągu alkoholowego. Drugą opcją jest leczenie kaca.

Proces odtrucia alkoholika

Etapy przerwania ciągu są dość rozbudowane, na początku zaczynamy od zbadania parametrów życiowych, następnie określamy stan psychiczny pacjenta. W miarę możliwości, przeprowadzamy krótką konwersacje w której omawiamy następstwa detoksu alkoholowego. Po tym etapie pacjent zostaje na jakiś czas pod obserwacją, my zbierając wszystkie wyniki badań i przygotowujemy indywidualną, dostosowaną pod pacjenta kroplówkę. Drogą dożylną przeprowadzamy odtruwanie. Przeważnie od 12h do 24h pacjent musi wytrzymać żeby całkowicie odtruć organizm .

Proces leczenia kaca

Leczenie kaca jest zdecydowanie łatwiejsze i szybsze jeśli chodzi o czas trwania odtrucia. Wszystko standardowo zaczynamy od wywiadu lekarskiego i przebadania stanu zdrowia jednocześnie opisując temat efektów odtrucia alkoholowego. Następnie podajemy dożylnie kroplówkę, proces leczenia kaca trwa około 3 godzin. Po terapii pacjent wraca do pełni sił.

Zespół abstynencyjny po detoksie

Osoba, która jest już długo w ciągu alkoholowym i dojdzie do wniosku, że potrzebuje pomocy w wyjściu z alkoholizmu poprzez odtrucie całego organizmu z alkoholu lub implementacje esperalu, wtedy osoba może odczuć negatywne dolegliwości nagłego odstawienia alkoholu, nazywany “Zespołem abstynencyjnym“.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Zespół abstynencyjny ma różne objawy i należy na początku zaznaczyć, że nie zawsze występują. Zespół abstynencyjny może pojawiać się zarówno w objawach fizycznych jak i psychicznych.

Dolegliwości fizyczne to np. ból i zawroty głowy, drgawki, jadłowstręt, zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, problemy fizjologiczne.
Dolegliwości psychiczne to np. niepokój, pobudzenie, drażliwość, a nawet omamy.
Dokonujemy wszelkich starań, by osoba leczona poczuła bezpieczeństwo i pełnię zdrowia, jednakże, żeby złagodzić zjawisko zespołu abstynencyjnego powinno pójść do odpowiedniego lekarza, który poda odpowiednie leki, umożliwiające wyciszenie, uspokojenie i możliwość zaśnięcia

Jak nie wrócić do alkoholizmu po detoksie?

Zdarzają się przypadki, że pacjent po odtruciu, sam lub za namową innych ludzi znów wpada w ciąg alkoholowy. Nie zdarza się to często, jednakże nie możemy zaprzeczyć, że takie sytuacje się nie zdarzają. Pacjent, który wraca do zdrowia, po naszym specjalistycznym detoksie poczuje się zdecydowanie lepiej, co może wzniecić ochotę, by znów zacząć pić. Świetnym rozwiązaniem na dalszą wstrzemięźliwość od alkoholu po terapii jest wszycie esperalu. Nasz oddział leczenia uzależnienia od alkoholu w Kielcach, oprócz odtruć alkoholowych oferuje również wszycie wszywki alkoholowej, która z pewną skutecznością pozwoli oderwać się od alkoholu, z racji jej efektów ubocznych.